В Італії на розкопках в Помпеях в приватному будинку Casa di Giove ("Будинок Юпітера") археологи виявили таємничі і добре збережені артефакти.

Цю інформацію повідомило видання Napoli Time 6 серпня.

Під час розкопок дослідникам вдалося знайти фрески і залишки декору.

Ще в XVIII–XIX століттях будинок частково розкопали. Назвали його в честь знайденої на вівтарі в саду картини, що зображує бога Юпітера.

Відомо, що будівля належала багатому і освіченому жителю Помпей. Центральний атріум Casa di Giove оточений кімнатами, які прикрашені інкрустаціями. Кладка стін приміщення імітує облицювання мармуровими плитами.

Популярні новини зараз

Білецький заявив, що Україна не зможе скористатися ізраїльською системою «Iron Dome»

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Археологи вважають, що власник будинку зберіг більш древній стиль оформлення, незважаючи на те, що більшість жителів Помпей віддавали перевагу більш сучасній обстановці.

За словами дослідників, виявлені в будинку фрески добре збереглися, незважаючи на вплив вогню і попелу, що викидається з Везувія. Крім того, вони розкопали територію навколо будинку і прилеглу до нього невелику вулицю.

Зазначимо, що Помпеї – давньоримське місто поблизу Неаполя. Воно виявився похованим під вулканічним попелом після виверження Везувію 24 серпня 79 р. н. е.

Нагадаємо, що італійським археологам вдалося дізнатися справжню причину смерті людини, придавлену кам'яною плитою, який був нещодавно знайдений у Помпеях. Так, з'ясувалося, що чоловік спершу задихнувся, а вже після кам'яна плита обрушилося на його бездиханне тіло, повідомляється на сайті Археологічного парку "Помпеї".

В даний час археологи ведуть розкопки в майже недослідженому районі №5 (Regio 5) Помпеїв, який знаходиться на півночі міста. Його вивчали в кінці XIX-початку XX століть, але три чверті території району ще залишаються під покровом таємниць, які належить з'ясувати дослідникам.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", вчені з США, зовсім недавно, зробили відкриття, що в Італії почали використовувати "рідке золото", як іноді називають оливкова олія, вже на рубежі 2-3 тисячоліть до нашої ери. Тобто як мінімум на 700 років раніше, ніж було прийнято вважати.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в італійському місті Помпеї під час розкопок археологи виявили скелет належав чоловікові.Біля скелета не виявилося голови, але вчених ошелешив не сам факт, а причина, по якій нещасний загинув.