В італійському місті Помпеї під час розкопок археологи виявили скелет, що належав чоловікові. Біля скелета не виявилося голови, але вчених ошелешив не сам факт, а причина, по якій нещасний загинув.

Так, з'ясувалося, що чоловік загинув в 79 році нашої ери під час виверження Везувія, проте причиною смерті стали не жар або задуха, а шматок скелі, який відколовся і впав на нещасного в той час, коли він, по всій видимості, намагався врятуватися від стихії. Про це йдеться на сайті італійського Міністерства культури спадщини, діяльності та туризму.

Представники влади розповіли, що жертвою став чоловіком старше 30 років, який, ймовірно, намагався втекти від вулканічного вибуху. На відстані близько 8 кілометрів від епіцентру виверження Везувію викликало шквал сейсмічних ударних хвиль в Геркулануме і Помпеях. Поштовхи могли викликати падіння кладки, але вчені також відзначили, що камінь міг бути "викинутий вулканічною хмарою".

У скелета знайшли ще одну помітну особливість: його кістки показали, що у чоловіка була інфекція в гомілці, а це значить, що пересуватися йому було вкрай важко.

Популярні новини зараз

Українське "Дизель Шоу" продалося каналу країни-агресора: скоро прем'єра

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Леся Нікітюк нарешті показала дитину - дівчинка дуже схожа на неї

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

Показати ще

Генеральний директор археологічного парку Помпеї Массімо Осанни розповів, що "крім емоційного впливу цих відкриттів, потрібно порівнювати їх з точки зору їхньої патологій і способу життя, а також динаміки їх втечі від виверження". Массімо Осанна назвав відкриття "драматичним і винятковим".

Кістки були знайдені на вершині лапіллі - однієї з форм вулканічного викиду. Це означає, що чоловік, імовірно, пережив більш ранню стадію виверження. Археологи виявили останки на Алеї балконів, незвичайній вулиці величних будинків з майже неушкодженими балконами, деякі з яких зберігають свої початкові кольори.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Росії вчені виявили загадковий слід першої людини.