Вчені змогли знайти відповідь на питання, чому скрипки Страдіварі і Аматі звучать для людського вуха найбільш приємно і мелодійно. Виявилося, що частота видаваного першим інструментом звуку, дуже близька до жіночого співочого голосу.

Подробиці свого дослідження опублікували вчені з Тайваню в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Скрипки Страдіварі

Народився Антоніо Страдіварі в середині XVII століття і прославилася виготовленням музичних інструментів, які досі вважаються еталоном. Також музичний геній створював гітари, альти, віолончелі та арфи. Він постійно удосконалював звучання своїх інструментів, міняв їхню форму, придумував прикраси. Завдяки всьому цьому Страдіварі почали впізнавати. Кращі зразки майстер виготовив у період з 1698 по 1725 роки. Антоніо був учнем Ніколо Аматі, іншого знаменитого майстра струнних інструментів. Його роботи погано збереглися - зараз "в живих" залишилося близько двадцяти скрипок і віолончелей.

Секрет звучання

Популярні новини зараз
Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

У дослідників з'явилося припущення, що своїм успіхом, інструменти зобов'язані схожості їх звучання з голосами людей. За словами авторів, їх надихнув вислів знаменитого італійського музиканта Франческо Джеміньяні про те, що скрипка повинна "стати суперником найдосконалішому з людських голосів". Щоб перевірити гіпотезу, вчені записали професійного скрипаля, який грав гаму на п'ятнадцяти класичних італійських інструментах руки як Страдіварі, так і Аматі. Після вони записали виконання точно такої ж гами, тільки шістнадцятьма пальцями. Серед них були і чоловіки, і жінки.

Після цього були виміряні амплітудно-частотні характеристики записів і проаналізовано наявність формант, показників звуків людської мови. Якщо ми зобразимо звук у вигляді графіка частот, то форманти будуть виділятися високими піками. Аналіз показав, що скрипка Аматі за звучанням схожа на чоловічий голос, а інструмент Страдіварі повторює форманти жіночого голосу.

Швидше за все, італійські майстри керувалися саме принципами схожості. Ми можемо лише дивуватися їх феноменальному слуху і насолоджуватися справжнім мистецтвом.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", українська співачка скинула оператора зі скелі.