Археологи знайшли жука, який жив 99 млн років тому і назвали його "Ясон". Дослідження в чиказькому Музеї полів проводили професор Шухей Ямамото з США і Василь Гребенніков. Інформацію про це повідомляють американські ЗМІ.

Так, стало відомо, що вчені виявили в бурштині жука часів динозаврів. Комаха непогано збереглася в смолистій речовині.

Як повідомляють зоологи, цей жук є ровесником динозаврів. За зовнішнім виглядом стародавньої комахи можна говорити про те, що воно не дуже відрізняється від своїх сучасних родичів.

Існують деякі зміни в покритті, але в цілому жук виглядає так само, як і нинішні представники цього виду. Зараз зоологи вивчають будову виявленої комахи.

На думку фахівців, жук добре зберігся завдяки смолистій основі бурштину. Це дає можливість експертам проводити дослідження і порівнювати знайдений зразок з сучасними комахами. Розмір стародавнього жука дорівнює половині міліметра. Назвати його вирішили на честь грецького викрадача Золотого руна Ясона.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Нагадаємо, відбитки кінцівок живої істоти археологи виявили на півдні Китаю. Вони залишені, як вважають, близько півмільярда років тому. Два ряди чітких слідів виявила команда археологів з Китаю, знахідка докладно описана в журналі Science Advances.

За оцінкою дослідників, відбиткам приблизно 546 мільйонів років, вони відносяться до Эдиакарскому періоду. Таким чином, це найдавніші відбитки двусторонньосимметричної тварини, відомі науці.

Знайдені відбитки залишені в скам'янілостях, які виникли в природному регіоні Три ущелини " на річці Янцзи, як вважається, 551-541 млн років тому.

Вчені поки що не розуміють, чи тварина була двоногою або ж кінцівок у неї було більше. Але, ймовірно, воно володіло двосторонньою симетрією. Двусторонньосимметричні тварини - найрізноманітніша категорія тварин на Землі. Вони характеризуються парними придатками або кінцівками і віссю симетрії.

Археологічна знахідка відносяться до періоду, коли, як вважають, на нашій планеті тільки почали з'являтися перші тварини. "У минулому вдавалося ідентифікувати сліди, залишені від 530 до 540 мільйонів років тому.

Нові знахідки можуть виявитися старше їх на 10 мільйонів років", - заявив в інтерв'ю Associated Press співавтор дослідження Чжень Чень.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи з Сегедського університету в ході досліджень середньовічного цвинтаря схід Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.