Перші поселення майя з'явилися в I тисячолітті до нашої ери, а висот свого розвитку досягла в класичний період - між 250 і 900 рр. н. е., при цьому пік розквіту припав приблизно на 600-і роки нашої ери. Протягом цього часу майя побудували більше міст, ніж їх з'явилося в усьому Стародавньому Єгипті та їхня цивілізація проіснувала в шість разів довше, ніж "вічний" Рим.

Дослідники відкрили для людства унікальні відомості про прадавню цивілізацію. Так з VIII по X століття рівень випадання опадів на території, де проживали народи майя, скоротився приблизно в два рази. Саме складні погодні умови і призвели до занепаду цивілізації: люди не могли вирощувати потрібну кількість традиційних для цього регіону сільськогосподарських культур.

Щоб обчислити кількість опадів, що випали в такому далекому минулому, вчені розробили спеціальний метод, який дозволяє виміряти вміст ізотопів в осадових породах на дні озера Чичанканаб, розташованому на Юкатанском півострові в Мексиці. Більш важкі ізотопи розпадаються повільніше, і зростання їх кількості говорить про посухи.

Популярні новини зараз
"Без відома підключаються платні послуги, і знімаються кошти": обурені українці скаржаться на "Київстар" Перетрусіть скарбнички: дві копійки, за які можна отримати шалені гроші Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців
Показати ще

На думку фахівців, це відкриття є проривом у вивченні причин занепаду цивілізації майя. Однак версія про посуху вже висувалася в 1990-ті роки британськими вченими, але тільки зараз дослідники зуміли підкріпити її науковими фактами.

Нагадаємо, вчені вважають, що кам'яний календар був вирізаний синагуа — плем'я індіанців, що жили в долині річки Верде з 7 по 15 століття. Плита пісковику служила календарем або сонячним годинником, відзначаючи сезони і початок важливих сільськогосподарських періодів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в ході розкопок у Мексиці археологи виявили загадкове поховання, яке належало древнім майя. Так в ході роботи дослідники виявили кістки, в тому числі неприродно витягнутий череп, які належать древнім майя і їх предкам, що жили сім тисяч років тому.

Також "Знай.uа" писав, неймовірні факти про стародавніх Майя. Імперія майя з'явилася раніше ацтекської і пережила її на кілька сотень років. Так, за останні дві тисячі років вона зазнала кілька великих злетів і падінь, що трохи було не залишили від неї і сліду.