10. Неоліт, 9500 р до н. е.

Неоліт, більш відомий як кам'яний вік, датується 9500 р до н. е. Цей період почався на Близькому Сході і прославився прогресом людських технологій. В цей час з'явилася гончарна справа, а також пристосування для полювання, будівництва та приготування їжі. Люди були чудовими будівельниками: вони покривали будинки штукатуркою і картинами з життя людей і тварин. В Європі будувалися довгі будинки з тину і обмазки, ретельно розроблені могили. Найбільше їх було в Ірландії. На Британських островах археологи виявили кургани і бревіарії. У цей період можна спостерігати початок людської цивілізації, духовних вірувань і бажання зробити життя легшим.

9. Давнє Середземномор'я, 3000 -300 рр. до н. е.

Месопотамія, Єгипет, Греція, Рим і Візантійська імперія - ці древні цивілізації належать до періоду Стародавнього Середземномор'я. Це одна з найбільш відомих імперій, яка дала розвиток людськии культурам. М'який і здоровий клімат, повідомлення морських шляхів, винахід писемності, несучих колон, дверей, вікон, арок, скульптур, живопису, інженерії, алфавіту, сільського господарства, металообробки і логістики - все сталося саме в цей період.

8. Ісламська архітектура, 600 н. е. 1700е рр

Популярні новини зараз
Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях
Показати ще

Ісламська архітектура включає широкий спектр світських і релігійних стилів, від утворення ісламу до наших днів, вплинувши на дизайн і будову споруд в ісламській культурі. Мечеть, гробниця, палац і фортеця - головні архітектурні типи цього часу. Після йдуть громадські лазні, фонтани та побутові будівлі.

7. Африка, 2000 до н. е. 1000 н. е.

Найрозвиненішим регіоном Африки можна вважати Єгипет. Чого тільки варті піраміди Гізи - це об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і одне з найвидатніших архітектурних досягнень всіх часів. Саме в цей період почався розквіт великих будівель. Африканська культура славиться неймовірною різноманітністю, так як кожне з етнолінгвістичних племен Африки володіє своїми традиціями і звичаями. Єдине, що об'єднувало це буйство стилів - фрактальне масштабування: дрібні частини будови схожі на купніші об'єкти. В африканській архітектурі використовуються численні матеріали: солома, дерево, бруд, камінь.

6. Азія, 5000 р. до н. е. 300 н. е.

Ця епоха, що включає також перську архітектуру та охоплює всі 4 куточка Азії. Будови цієї епохи були історично розкидані, окремі деталі завжди були присвячені певному божеству. Різноманітність кожної культури представлено в архітектурі, яка є сумішшю давніх і різних споконвічних традицій, типів будівель, форм і технологій як із Західної та Центральної Азії, так і з Європи. В наш час азіатський інтер'єр користується величезною популярністю.

5. Доколумбів період, 2000 р до н. е. 1600 р н. е.

Включає вплив культур інків, ольмеків, майя, ацтеків і народів Північної Америки. Це період в історії двох Америк до появи європейських колонізаторів у 16 ст. Архітектурні традиції простежуються у громадських, церемоніальних і міських будівлях та спорудах, розвитку великої системи доріг, створення перших у світі підвісних мостів. Люди були вмілими камнерізниками. Одним з пам'ятників тієї далекої епохи є таємниче місто Мачу-Пікчу.

4. Середньовічний період, 500 м н. е. 1600е рр

Цей стиль з'явився і процвітав в середньовічній Європі. На його формування вплинули багато факторів - релігійні, військові і цивільні. Цей період поділяється на дороманский, романський, готичний і епоху Відродження. Час війн, завоювань, чуми і переродження...Цій епосі характерні круглі або злегка загострені арки, скло, вікна, групові колони, пінаклі, і, звісно, горгульї.

3. Колонії, 16 -20 вв

Це час колонізації. Згадайте Покахонтас, Магеллана, Колумба, Льюїса та Кларка. Головним чином будувалися кордони. У цей період входить бароко, класицизм, орієнталізм і модернізм.

2. Ранній модерн, 1900 1940 ті рр.

Ранній модерн - це експресіонізм, ар деко, міжнародний стиль. Розпочався він з низки архітектурних стилів зі схожими характеристиками, особливо спрощення форм і виключення орнаменту. Вже в 1940-х роках ці стилі об'єдналися і створили міжнародний стиль.

1. Сучасна архітектура, 1950 ті рр даний час

Цей період поступово стає незалежним. Коли людина вперше ступила на Місяць, у неї зародилася ідея футуризму, яка поступово проникла в архітектуру, що включає регіоналізм, постмодерн, деконструктивну архітектуру. Новітнім доповненням цього періоду можна вважати грецьку архітектуру. Ідея екологічного дизайну гарантувала те, що наші дії і рішення не будуть перешкоджати можливостям нових поколінь.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", занедбану українську легенду показали з висоти пташиного польоту.