У Великобританії археологи виявили дивні сліди древніх споруд, які нагадують відмітини на полях. Знайшли ці сліди досить випадково - через спеку трава над руїнами зростала дещо інакше, ніж на решті ґрунту.

Цю інформацію повідомляє Science Alert.

Позначки вказують розташування залишків фундаменту замків, фортець, фермерських будинків і особняків. Вчені відносять їх до різних часових періодів, навіть до первісної епохи (наприклад, залізного віку). Про деяких з них вченим було відомо, але завдяки літній посусі, аналогів якої не було з 70-х років минулого століття, археологам відкрилися нові пам'ятники.

Спека 1976 року посприяла масі неймовірних знахідок археологів. Дослідники припускають, що 2018 рік може стати таким же продуктивним, особливо, враховуючи розвиток технології безпілотних літальних апаратів, які дозволяють побачити мітки з висоти.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", археологам, на розкопках підземного комплексу в єгипетській Саккарі, вдалося виявити майстерню для проведення бальзамування і срібну позолочену маску. Про це повідомляє видання LiveScience.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 28 травня: вагітність Мішиної, 50-річні танки росії, нова кицька Тополі, "халява" від Київстар і повернення Херсона Валерій Жидков з "Квартал 95" показав, як Коля Сєрга несе службу в лавах ЗСУ: "Зустрів солдатика" Українські військові хірурги провели операцію, яка не має аналогів у світі — воїни вже ходять по палаті Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

Цікава маска покривала обличчя мумії, що лежала в погано зберігся дерев'яному саркофазі. Як випливає з написів на ньому, мумія належить священику, який служив богині Мут.

"Виявлення цієї маски можна назвати сенсацією. Трохи масок з дорогоцінних металів збереглося до наших днів, адже могили багатих вельмож були розграбовані ще в давнину", — зазначив глава дослідницької групи з Тюбінгенського університету (Німеччина) Рамадан Бадрі Хуссейн.

Також портал повідомляв про те, що мексиканські археологи, вивчаючи пошкоджену землетрусом ацтекську піраміду, несподівано виявили в ній стародавній храм. Дослідники навіть не підозрювали про те, що він існує. Про це повідомляє прес-служба Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH).

Вчені оглядали піраміду Теопанзолко в штаті Морелос, щоб зрозуміти, якої шкоди завдало їй вересневе землетрус (7,1 бал). В ході робіт радар виявив під одним із храмом ще один, розміром 6 на 4 метри.