Суд визнав чиновника Мінекології винним у корупційному правопорушенні. Справа, яку ми розслідували майже рік, Закінчилася.

Солом'янський районний суд м. Києва нарешті завершив розгляд справи про адміністративне правопорушення, що надійшло від департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України за заявою GreenPost про притягнення до адміністративної відповідальності Марини Тищенкової, яка працює на посаді директора Департаменту екологічної оцінки та контролю Міністерства охорони навколишнього середовища та природних ресурсів України, і визнав її винною.

Нагадаємо, що чиновниця потрапила в поле зору правоохоронців і ЗМІ на початку 2020 року, побивши загальноукраїнські рекорди за кількістю протоколів про корупцію, виданих на руки одній особі. Загалом їй було вручено 34 протоколи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією. За цей час було проведено понад 10 судових засідань у справі.

Правоохоронці зацікавилися чиновницею, коли кілька десятків українських підприємств різної форми власності почали масово скаржитися на неможливість отримати вчасно висновки з оцінки впливу на навколишнє середовище.

Нові екологічні висновки Україна зобов'язалася видавати, адаптуючись до норм законодавства Західної Європи і виконуючи угоду про асоціацію з ЄС.

Популярні новини зараз
Парамедик розповіла про те, як ставляться до жінок у армії: "Для їх ока це нормально" Стільки грошей викинули даремно: які дрова категорично не можна використовувати для опалення Ціни тануть - запаси зростають: в Україні оновили вартість яєць, солі та макаронів Боксера-путініста, який підтримав убивство дітей України, наздогнала карма: родина різко зменшилася
Показати ще

Для реального сектору економіки така затримка видачі документів означає Ні що інше, як загрозу втратити активи та неможливість подальшого розвитку, адже документ — у переліку обов'язкових для отримання інших дозвільних документів для ведення підприємницької діяльності, наприклад, реконструкції, яка може стосуватися розширення виробництва та створення робочих місць.

Власне закон» Про оцінку впливу на навколишнє середовище " встановлює чіткі терміни проходження процедури, а затримка видачі хоча б на день — вважається порушенням.

У випадку з Мариною Тищенковою затримки були значно довшими. Цей факт підтвердив і Солом'янський районний суд, де розглядалася справа за поданням департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Так, суд встановив, зокрема, що в Єдиному реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище дійсно виявлені порушення строків опублікування звітів про громадське обговорення та висновків про оцінку впливу на навколишнє середовище для ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія», ДП «Житомирський лісгосп», ДП «ГОРОДНИЦЬКЕ лісове господарство», ЗАТ «Запоріжвогнетрив», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Глухівський кар'єр кварцитів», ЗАТ «Дніпровський металургійний комбінат», ТОВ «Доназовкомплект», КП «Харківські теплові мережі», ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля», ЗАТ «Веско», ТОВ «ДЕСНА з контракт», ТОВ «торгово-виробнича фірма м.Арт», ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство».

Розуміючи всю відповідальність і можливі наслідки недобросовісного виконання своїх обов'язків, Марина Тищенкова і її покровителі намагалися звинуватити у всьому рядових фахівців згаданого департаменту.

Зокрема, саме цим людям чиновниця намагалася інкримінувала брак досвіду і затримку з оприлюдненням документів і поданням їх на підпис.

Звичайно, можна було б повірити в це, якби не той факт, що сама Марина Тищенкова до приходу в Мінекології була керівником фірми, яка надавала послуги з підготовки проектної документації підприємствам (увага!) для проходження процедури ОВС. Навряд чи за таких умов вона не знала про всю важливість дотримання термінів або не розуміла особливості процесу.

Нагадаємо, що за рік міністром Абрамовським не було проведено жодного службового розслідування з приводу вищезазначених порушень і не був відсторонений від службових обов'язків чиновник навіть на час слідства. Більш того, Марина Тищенкова ще й отримала підвищення. Це свідчить лише про зацікавленість у корупційних схемах і покритті своєї підлеглої міністром.

Цитата з постанови:

«ОСОБА_1 винна у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-9-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в епізодах несвоєчасного підписання висновків з оцінки впливу на навколишнє середовище, зазначених у протоколах про адміністративні правопорушення № 299, № 301, № 304, № 305, № 306, № 307, № 308, № 312, № 314, № 315, № 316, № 317, № 319, № 320 від 15.07.2020 р.».

Відтак, суд визнав Марину Тищенкову винною у скоєнні адмінпорушення, пов'язаного з корупцією. Чекаємо дій з боку чинного міністра навколишнього середовища Романа Абрамовського, який у відповідь на запит GreenPost ще влітку зазначив, що «...за наявності рішення суду Міністерством будуть вжиті відповідні заходи, передбачені законодавством України». Рішення суду є-чекаємо дій!

Зараз на сайті Мінекології висить оголошення про набір нових кадрів в Департамент екологічної оцінки та контролю Мінекології.

Зокрема, вакантні посади головного спеціаліста відділу стратегічної екологічної оцінки, до повноважень якого входитиме організація та координація проведення СЕО та головного спеціаліста відділу оцінки впливу на довкілля, який має забезпечувати реалізацію процедури ОВС, а саме: підготовку проектів висновків щодо ОВС, листів-відмов у видачі висновку, звітів про громадське обговорення планованої діяльності, ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля тощо. До слова, Міністерство забуло вказати, куди саме треба подавати документи.

Тільки от з такими "керівниками" краще обходити такі вакансії і бути безробітним, ніж виконувати роль "цапа-відбувайла" в чиїхось кулуарних іграх і маніпуляціях ціною в мільйони гривень.