За словами джерел, перевіряється можлива причетність Жеваго та інших підконтрольних йому осіб до колабораційної діяльності, тобто щодо роботи його підприємств в інтересах Росії.

Передусім йдеться про підприємства корпорації «Артеріум». Також слідчі дії проходять вдома в осіб, які від імені Жеваго ведуть господарську діяльність в Україні та купують нерухомість та активи підприємств реального сектору економіки в його інтересах.

В правоохоронних органах вважають, що існує стійкий взаємний фінансово-господарський зв’язок між Жеваго і цими підприємствами. Сам Жеваго переховується за межами України, оскільки є підозрюваним в іншому кримінальному провадженні та перебуває у розшуку.

Раніше Бюро економічної безпеки відкрило кримінальне провадження щодо компаній Жеваго, яких підозрюють в умисному заниженні рентної плати за користування надрами на 10 млрд грн.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

А у липні 2021 року Жеваго було оголошено у міжнародний розшук на запит Державного бюро розслідувань у іншій справі – як власника банку «Фінанси та Кредит» його підозрюють в організації розтрати 113 млн доларів банку (еквівалент 2019 р. близько 2,5 млрд грн). Він досі перебуває у розшуку згідно з офіційною базою МВС.

При цьому статки Костянтина Жеваго Forbes оцінює в 2,4 млрд доларів – за версією видання, він є третім найбагатшим українцем.

Бізнес Жеваго включає в тому числі виробництво медикаментів. Корпорація «Артеріум», понад 90% якої належить Жеваго, є лідером на українському роздрібному ринку антибіотиків із продажу у грошовому еквіваленті. Понад 11% проданих в Україні антибіотиків у 2020–2021 роках припадало на компанію Жеваго.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії «Артеріум» Жеваго продовжував до останнього вести бізнес у країні-агресорі.

Лише 22 березня на офіційному сайті компанії з'явився прес-реліз, у якому стверджується, що з 24 лютого всі зв'язки з Росією були припинені. У свою чергу, на офіційних ресурсах«Артеріуму» подібна заява з’явилася лише після початку обшуків.

У квітні російські ЗМІ писали про те, що «Артеріум» Жеваго продовжує вести бізнес у Росії. Нині це перевіряють правоохоронні органи України.