Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" запустило тендер на постачання генераторів на величезну суму – понад мільярд гривень (1,262 млрд грн). З такою сумою пов'язана як реальна потреба, а й критична нестача енергії, викликана військовими діями. Однак тендер має підводні камені.

По-перше, час на подання заявок був вкрай обмежений, повідомляє джерело. "Київтеплоенерго" опублікував тендер буквально за кілька днів до закриття, що не залишило учасникам багато часу на підготовку.

Комунальники, фото: Київтеплоенерго
Комунальники, фото: Київтеплоенерго

Про це у своєму зверненні до підприємства написав і сам учасник ринку:

"...Здається, що у вас просто є друг, який просто готовий і чекає на пропозицію. Якщо ні, будь ласка, приділіть нормальний робочий час для цього тендеру".

Популярні новини зараз
Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

Крім того, деякі експерти вважають, що сама постановка завдання у тендерній документації могла бути упередженою. "Київтеплоенерго" вказав на конкретні моделі генераторів, які їм потрібні, що обмежує вибір постачальників та, можливо, навіть створює перевагу для певних учасників.

Підходять тільки двигуни Jenbacher J620 – 3360 кВт та J624 – 4507 кВт.

Комунальники / фото: Київтеплоенерго
Комунальники / фото: Київтеплоенерго

У відповідь на запит про продовження термінів тендеру представники "Київтеплоенерго" послалися на юридичні норми та законодавство, стверджуючи, що терміни були встановлені відповідно до закону.

Результати тендеру мають бути оприлюднені у понеділок, 10 червня, але вже зараз видається очевидним, хто переможе. Такі моменти підривають довіру до влади, особливо в умовах, коли половина здібностей із генерації електроенергії в країні зруйнована.

Нагадаємо, " Київтеплоенерго" витрачає мільйони на ремонт будівлі, коли місто стогне від аварій

Раніше ми писали про те, що Кіїв витратить 96,3 млн. гривень на воскресіння засохлого озера: це вже четверта спроба

Крім того, Знай.ua повідомляв, у українців готують до чергової катастрофи - чому влітку ситуація "не така вже й погана"