В Україні все ще люблять вирішувати питання грошима. За свіжим опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), найчастіше українці стикаються з вимаганням хабарів у трьох сферах: освіті, медицині та правоохоронній системі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися29% опитаних сказали, що у школах у них просили хабарі. Подарунки "від класу", "спонсорська допомога" або просто конвертик - все це заради хороших оцінок, місць на олімпіадах або поблажок.
Лікарні та поліклініки
26% українців зіткнулися з вимаганням хабарів у лікарнях та поліклініках. Іноді за прискорення процедур, іноді просто за те, щоб тебе нормально подивилися. І це за умов війни, коли доступ до медицини і так не подарунок.
Національна поліція
25% респондентів поскаржилися на хабарі від поліції. Найбільше при спілкуванні з патрульними.
Земельна та податкова сфери
2023 року лише 14% говорили про хабарі у земельній сфері, а вже 2024 – цілих 25%. Податкова також не відстає: було 6%, стало 13%.
Незважаючи на всі антикорупційні промови та реформи, хабарництво у нас – це не виняток, а скоріше норма. А звичайні люди продовжують із цим стикатися – буквально у повсякденному житті.
Нагадаємо, роки очікування та мільйони в порожнечу: чому українці змушені самі добудовувати свої будинки
Раніше ми писали про те, що грошей немає, але ви тримайтеся: київські чиновники отримують "матеріальну допомогу" при шестизначних зарплатах
Крім того, гроші на будівництво метро у Дніпрі йдуть на суди: на адвокатів витратять більше, ніж на капремонт самого депо