Бензин АЗС починає дорожчати через динаміку сировинних ринків.

Про це повідомляє Politeka.

Тренд на підвищення цін на основні сорти нафти був закладений ще в позаминулому році на засіданні ОПЕК, в рамках якого світові виробники заморозили обсяги видобутку нафти, а потім знизили і обсяги виробництва в цілому. Дані фактори сприяли подорожчанню чорного золота.

У першому кварталі нинішнього року ціни нафти ростуть і будуть рости по ряду причин, вважає Максим Пархоменко, експерт. По-перше, на цей процес вплине зростання світової економіки і, як наслідок, збільшення споживання сировинних ресурсів. По-друге, згідно з прогнозами ОПЕК, світове виробництво нафти буде знижуватися.

“Уже в наступному кварталі ми можемо побачити поступове збільшення цін нафти і зростання ціни Brent вище позначки в 70 дол. / Бар.”, – говорить він.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк після дня народження показала всю свою гостинність: "Чого ви приперлись до мене в хату?"

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Роман Свічкаренко пішов від "Холостячки" Злати Огнєвіч через дружину: "У мене всередині почуття"

Показати ще

Для України зміна ціни нафти буде задавати темп вже на наших заправках в нинішньому році. Так, її зростання на 10 доларів в останньому кварталі минулого року призвело до збільшення вартості палива до рівня в 29-30 грн за літр.

"У нашому випадку в поточному кварталі більш ніж реально очікувати вартість одного літра 95-го на позначці, що істотно перевищує 30 грн. Факт збільшення ціни палива буде впливати і на загальну динаміку інфляції. Тому її показники можуть обігнати прогнози уряду на кілька відсотків, досягнувши рівня вище 8% в рік", – резюмує експерт.

Великі українські мережі продовжують підвищувати ціни на пальне.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що експерт пояснив, чому влада гальмує підвищення пенсій українцям.