Військовий експерт Олег Жданов назвав невипадковим вибух автомобіля з місією ОБСЄ, та пояснив, як це може вплинути на ситуацію в Україні.

"Присутність місії ОБСЄ дає нам шанс уникнути ескалації конфлікту найближчим часом. Іде мова не про обстріли, а про тактико-наступальні дії на стратегічні об'єкти. Поки там місія, бойовики на це не наважуються, навіть за вказівкою Росії", – говорить експерт.

За його словами, якщо Європа припинить моніторинг подій на Донбасі, то Україна випаде з міжнародно-правового поля і втратить таким чином підтримку західних партнерів.

На думку Жданова, вибух стався невипадково.

"Останні півроку спостерігаємо паузу у Мінському процесі. Тому РФ вирішила качнути ситуацію та подивитися, як відреагує НАТО. Припускаю, російська сторона заявить, що треба зустрічатися на мінському або нормандському майданчику. Але треба якось натиснути на Україну в плані виконання домовленостей", - зауважив він.

Популярні новини зараз

У родині Фреймут сталося диво: знову вагітна

"Збільшила до 5 розміру?",- Ані Лорак блиснула розкішним бюстом в глибокому декольте

Тернопільський парк заполонили чорні змії - люди не перешкода

Красуня-дружина Влада Ями підкорила стрункою фігурою, справжня пантера: "Одного недостатньо"

Показати ще

Військовий експерт вважає, що потрібно проявити політичну ініціативу і шукати нові способи ведення переговорів. І якщо нема альтернативи Мінському формату, то потрібно  поміняти сам формат — зробити Росію стороною-відповідачем. Інакше нічого не зміниться, каже Жданов.

"На підконтрольній частині є успіхи з розмінування. Міста, що були під окупацією, вже давно живуть нормальним життям. Стосовно іншої сторони, там же немає взагалі ніякої юрисдикції. Тому на тих територіях неможливо ні оцінити роботи з розмінуванням, ні гарантувати безпеку", - додав він. 

Як повідомляв сайт Знай.ua, 23 квітня на підконтрольній бойовикам території Луганської області підірвалося авто спостережної місії ОБСЄ. Загинув співробітник патруля - громадянин США. Ще двоє спостерігачів дістали поранення - їх доправили до лікарні Луганська.