У ніч перед націоналізацією з ПриватБанку вивели понад 16 млрд грн. Тепер фінустанова потребує додаткової капіталізації державою.

Про це на прес-конференції розповіла голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Як зазначила вона, в результаті пост-аудиту виявилося, що не 97%, а 100% корпоративного кредитного портфелю видали пов'язаним особам. Тепер державі доведеться заплатити ще більше, після того як банком керувала команда олігархів і менеджерів.

Гонтарева нагадала, що початкова сума докапіталізації ПриватБанку становила 146 млрд грн, або майже $6 млрд (близько 50% монетарної бази та 33% вкладів населення).

За словами глави НБУ, колишні власники, зокрема Ігор Коломойський, давали особисті гарантії про виконання програми капіталізації, однак вона так і не була реалізована.

Популярні новини зараз

Яке свято 15 грудня: чого не можна робити в цей день

Головне за день суботи 14 грудня: роман між Тіною Кароль та Даном Баланом, траур Зеленського та "магія" АТБ

Тіна Кароль відповіла Дану Балану взаємністю: "Шукали дуже довго"

Головне за ніч: "чистка" зарплати від Зеленського, продаж ПриватБанку, доля гривні в 2020 році та перемога Нафтогазу

Показати ще

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова додала, що результати аудиту опублікують в кінці квітня – на початку травня. Зараз Нацбанк разом з Мінфіном та ПриватБанком розробляють програму докапіталізації банку.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua" раніше, Гонтарева розповіла, як у 2014 році зустрічалася з головою австрійського Meinl Bank, який українські банки використовували для виведення коштів та для фіктивного збільшення капіталу.