Браковані парашути, що в будь-який момент могли спровокувати смерть десантників під час стрибків, виявили в 11 бригаді армійської авіації в Херсоні.

Як передає "Новий День", їх під виглядом модернізованих поставила військовим запорізька компанія.

Шість прострочених парашутів виявила під час перевірки спорядження для десантно-транспортного гвинтокрила військова прокуратура Херсонського гарнізону.

На них значилося, що вони виготовлені у 2011-2012 роках, проте правоохоронців насторожив той момент, що компанія, яка постачає парашути, не займається їх виробництвом, а іншої інформації про те, ким вони були виготовлені, не було.

При більш ретельному огляді парашутів експерти були шоковані. Виявилося, що тканина, з якої вони зроблені, та часина замків  зроблені ще в 70-80-х років минулого століття.

Популярні новини зараз

У МОЗ перевірили українську вакцину від Covid-19, Степанов поділився результатами

Кличко переміг Притулу і Верещук у першому турі - сенсу продовжувати немає

Схудла Ані Лорак прикинулася дівчинкою-підлітком: "Вам точно 42?"

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

Показати ще

За словами військового прокурора Херсонського гарнізону Юрія Грома, під час використання бракованих парашутів їх тканина могла порватися під натиском вітру або не спрацювало б витяжне кільце, що спровокувало б неминучу загибель десантника.

На такій махінації організатори афери зекономили майже чверть мільйона гривень.

"Після завершення експертизи посадових осіб фірмі-постачальнику парашутів буде пред’явлено звинувачення в зловживанні службовим становищем", – заявив прокурор.

У свою чергу постачальники запропонували замінити злощасні парашути на дійсно нові. Однак навіть якщо це станеться, то заміна не стане виправданням для махінаторів, а лише пом’якшувальною обставиною при винесенні обвинувального судового вироку.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", українські десантники у Житомирі відпрацювали стрибки без парашутів.