Підготовка до Євробачення оголила масу проблем Лівобережжя, починаючи від МАФів і закінчуючи скандалами з забудовою берега. Питання про прибережній захисній смузі (ПЗП) знову підняли київські депутати - фракція «Самопоміч» зареєструвала відповідний проект рішення. Однак обговорення документа на земельній комісії принесло його ініціаторам більше репутаційних втрат, ніж позитиву, передає Golos.ua.

Привід на перший погляд благої - розглянути можливість встановлення захисної смуги в 100 метрів, оскільки стара норма передбачала 50-ти метрову. Однак при розгляді документ викликав серйозні побоювання у депутатів. Члени містобудівної-земельної комісії відзначили, що перегляд цієї норми залишить Дніпро взагалі без будь-якого захисту як мінімум на три місяці, а якщо питання затвердження нового проекту землеустрою затягнеться, то і набагато довше.

"Крім визнання 100-метрової захисної зони Дніпра, що і так прописано в імперативних законодавчих нормах, проект передбачає, по суті, скасування всіх ПЗП столиці. Виходить, що поки ми три місяці будемо розробляти новий проект ПЗП, у київських водних об'єктів тимчасово не буде взагалі ніякої захисної зони. Цей проект рішення зовсім скасовує захисні смуги, а не встановлює їх ", - заявив на засіданні член містобудівної комісії Владислав Михайленко.

Тобто юридично після прийняття такого рішення у земельній комісії вже не буде можливості відмовити будь-якому столичному бізнесмену у виділенні ділянки під черговий ресторан або «наливайку». Навіть якщо йому захочеться розташувати їх навпроти собору на Левобережці.

Дуже дивно виглядає і вибірковість документа - червоною ниткою в ньому проходить відрізок берега між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом. Це ділянка навпроти МВЦ, в якому відбудеться Євробачення. І саме тут розташовано кілька злачних місць - ресторанів на дебаркадерах, які почали зносити в процесі підготовки району до проведення конкурсу. Але тільки почалися демонтажні роботи, як відразу з'явився проект рішення, який зможе захистити незаконно захоплену питущими закладами частина берега.

Популярні новини зараз
ПФУ скасовує українцям пільгові пенсії: виплат можуть позбавити всього через одну помилку "Це п*здец": Наталці Денисенко під час операції видалили не те, що треба Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор
Показати ще

І вже зовсім не збігом виглядає те, що ініціатором цих дивних норм виступив відомий київський ресторатор Сергій Гусовський, який очолює в міськраді фракцію «Самопоміч».

Виходить, що проект глави фракції "Самопоміч" Сергія Гусовського фактично дає «охоронну грамоту» прибережним ресторанам, причому в найгарячішу для них пору - під час проведення «Євробачення». А воно буде проходити буквально в декількох сотнях метрів від зазначених в документі ділянок.

Сам лобіст неоднозначного документа на засідання профільної комісії не з'явився, тому задати питання про те, чи входять в сферу його впливу два ресторани, що знаходяться на цьому відрізку берега, можливості не виявилося.