Основною причиною зростання цін на бензин в Україні є збільшення обсягів експорту, а також отримання траншу МВФ.

Таку думку висловили експерти галузі, пише Politeka.

При цьому в квітні нафтопродукти в Україні подорожчали в середньому на 50-60 копійок, насамперед, через підвищення цін на нафту з $50 до $55 за барель. На українських заправках тут же зросли ціни на бензин, дизельне пальне та зріджений газ.

Однією з причин спеціалісти також називають кінець опалювального сезону, через який українці стали менше витрачати свої валютні заощадження: кількість валюти на українському ринку зменшилася (нафтотрейдерам вона потрібна для закупівлі палива – більшу частину українського паливного ринку становить імпорт).

Крім того, хоча зараз курс долара опустився, восени він почне зростати. Фахівці це пояснюють тим, що Україні потрібно буде закуповувати газ на зиму, а також виплатити близько $1 млрд за кредитами.

Популярні новини зараз

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Українці масово залишають країну: кордони перетнуло вже понад 4 мільйони людей

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Цього розчину бур'ян боїться, як вогню: натуральний засіб для ідеального газону за одну ніч

Показати ще

"Ризик девальвації вище 28 грн/$ зберігається, що змушує трейдерів страхуватися перед майбутньою закупівлею валюти", — стверджують експерти.

Аналітики Нацбанку також прогнозують курс гривні на рівні не менше 27 грн/$. Причинами падіння національної валюти вони називають зниження попиту на українську залізну руду в Китаї.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", за період з 7 по 10 квітня вартість автогазу підскочила на 10-80 копійок у різних заправних мережах.