США і ЄС полюють на обхідні схеми Росії

поділитись

0

358

Розслідування проводиться в рамках "процесу щодо забезпечення функціонування режиму санкцій", якими займаються Міністерство фінансів США та нацвідомства і Єврокомісія в країнах ЄС.

Країни західного світу, які запровадили санкції проти Росії, почали збирати інформацію про схеми, що дозволяють країні-агресору уникати обмеження.

Про це пише газета "Коммерсантъ".

США і ЄС шукають інформацію про структури, які пов'язані з російськими фізичними та юридичними особами, що значаться в американських та європейських чорних списках. Також ведеться пошук прогалин, які російські компанії використовують для обходу секторальних санкцій - обмежень на постачання обладнання подвійного призначення і технологічний обмін.

Читайте також: "Нема гарантій, що наступного року збережуться санкції проти Росії" - віце-президент ЄП

Розслідування проводиться в рамках "процесу щодо забезпечення функціонування режиму санкцій" (sanctions maintenance), якими займаються представники Міністерства фінансів у США, національні відомства і Єврокомісія в країнах Євросоюзу.

Один зі співрозмовників в структурах ЄС пояснив, що там "дуже уважно стежать за імплементацією рестриктивних заходів" відносно Росії. "Для забезпечення неухильного дотримання цих заходів можуть бути задіяні всі важелі", - пояснив він.

Другий співрозмовник, проте, сказав, що навіть у разі виявлення обхідних схем з боку російських компаній і громадян члени європейського співтовариства зараз навряд чи підуть на посилення санкцій відносно РФ.

На думку ще одного співрозмовника "Коммерсантъ", у США накопичений величезний досвід з виявлення механізмів по обходу санкцій.

"За багато років вони досконально вивчили всі хитрощі і прийоми, до яких вдавалися іранські компанії, обходячи заборони і бар'єри, передбачені західними санкціями. За наявності політичної волі подібні канали можна перекрити, в тому числі і для Росії", - підкреслив він.

Нагадаємо, нещодавно Україна та ще п'ять країн підтримали економічні санкції проти Росії.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Тому США зобов'язані надати нам летальну зброю
0
0
08:00 21.07.2017
Нардепка назвала перших осіб, які увійшли в її партію
0
0
23:19 20.07.2017
Назвав його бійцем політичного рингу
0
0
22:15 20.07.2017
СБУ проводить обшуки на заводі "Мотор Січ"
0
0
20:44 20.07.2017