Будинок та робочий кабінет голови Державної авіаційної служби Дениса Антонюка обшукали сьогодні зранку правоохоронні органи. Його звинувачують у створенні монополії на авіаперевезення, а депутати і активісти неодноразово вимагали в прем'єр-міністра відправити чиновника у відставку.

"У моєму будинку нічого протизаконного не знайшли, і спокійно пішли. Ніяких звинувачень не висували", - розповів Антонюк виданню Interfax.

Наразі перевірку діяльності Державіаслужби здійснює комісія Кабінету міністрів. Скандал підняли рік тому депутати Верховної Ради і Міністерство інфраструктури, які вимагали люстрації та звільнення Антонюка з посади. В листопаді 2014 року з аналогічним зверненням виступила Асоціація авіапідприємств.

"Формується повна монополія в небі. Сьогодні всі авіакомпанії обурені кроками Міністерства інфраструктури спільно з Державіаслужбою. Її керівник відверто лобіює інтереси окремого авіаперевізника", - заявив зокрема генеральний директор авіакомпанії "Атласджет-Україна" Сергій Підгородецький.

Читайте також: Наді Львовом "відкрили" небо

У грудні 2014 року кілька сотень активістів, зокрема Автомайдан, провели акцію "відкрите небо", під час якої також вимагали відставки чиновника.

"Саме ця людина є відвертим лобістом інтересів компанії-монополіста МАУ на ринку авіаперевезень України. Автомайдан неодноразово вимагав звільнення Антонюка, адже саме він на посаді голови Державіаслужби є головною перешкодою на шляху реформування ринку пасажирських авіаперевезень України", - заявили активісти, дізнавшись про обшуки у голови Державіаслужби.

Перевірка триває досі, про її результати невідомо. Попри скандали, Антонюк залишається на своїй посаді.

Наприкінці березня угорська компанія лоу-кост Wizz Air закрила своє українське представництво. Експерти вказували, що це сталося внаслідок відмови компанії реалізувати усі вимоги українських чиновників.

Читайте по темі: Wizz Air закриває свою авіакомпанію в Україні