Місія ОБСЄ в Україні неефективна через велику кількість росіян у складі команди. Так вважає американський військовий експерт, директор фонду "Потомак" Філіп Карбер.

"ОБСЄ ніколи не була призначена, щоб спостерігати за військовими діями. Я характеризую їх швидше радниками зі шлюбу, ніж адвокатами з розлучення. Ідея така, що вони будуть робити свою роботу, наполягати на інспектуванні та швидких доповідях. Вони просто органічно не здатні цього робити, тому що у складі команди є росіяни", - цитує його "Голос Америки".

"Коли я був у Маріуполі, російських спостерігачів було значно більше, ніж представників з інших країн. Вони ходили біля позицій українських військових і вводили координати їх розташування в свої мобільні телефони. ОБСЄ не є незалежною організацією ", - заявив Карбер під час презентації доповіді "Поза Мінськом 2: перспективи для нового російського наступу".

Читайте також: Спостерігачі ОБСЄ тричі потрапили під обстріл на Донбасі

Експерт також презентував карту з інспекцій ОБСЄ. На ній чітко видно, що інспектори не мають доступу до російсько-українському кордону, через який перекидають російську техніку і солдатів на Донбас.

Карбер повідомив, що на іншій ділянці кордону представники ОБСЄ можуть перебувати тільки 25% свого часу, попередньо повідомивши іншу сторону. Ще в частині регіону ОБСЄ може бути половину часу.

Читайте по темі: Бойовики ведуть розвідку під символікою ОБСЄ