Політолог порадив альтернативу "Мінську"

поділитись
Має з'явитися закон про тимчасово окуповані території

Україна може компенсувати недієвість мінського формату доведенням вини Росії, офіційним визнанням окупації Криму і частини Донбасу.

Таку думку висловив політолог Михайло Басараб, пише Gazeta.ua.

Має з'явитися закон про тимчасово окуповані території. Усі події мають отримати адекватну назву — збройна агресія Росії проти України. А території Криму й ОРДЛО – отримати статус тимчасово окупованих з відповідними правовими наслідками.

"Країна-агресор повинна відповідати за свої дії та все, що відбувається на окупованих територіях. Проте замість всього цього, влада наполягає на безальтернативності Мінських угод", - наголошує політолог.

Як пояснює Басараб, визнання ОРДЛО окупованими територіями, зовсім не означає відмову від Донбасу, як і те, що усім мешканцям доведеться піти до лав збройних формувань "ЛДНР", як твердить влада. Насправді ситуація протилежна: якщо не визнати окупацію, то це свідчитиме про визнання того, що в Україні триває внутрішній конфлікт. Держава відповідати за наслідки руйнацій і гуманітарну катастрофу в цьому регіоні.

"У законі необхідно прописати, що ті території належать Україні. Зараз різні обставини не дозволяють звільнити їх у силовий спосіб. А шляхом політичних компромісів – означає отримати їх на російських умовах" – переконаний експерт.

Натомість Міністерство з тимчасово окупованих територій ухвалило концепцію Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, яка передбачає досягнення порозуміння через діалог.

"Це – тихе повернення окупованих територій й ігнорування факту збройної агресії. Це те саме, що пропонує Мінськ, лише під виглядом підступного плану з гуманними намірами й шляхетними цілями. Без заяв про напад Росії на Україну", - підсумував Басараб.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що "нормандський формат" недієвий, через позицію Росії, проте альтернативи йому немає.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
альтернатива Мінську, Донбас, закон про окупацію, Крим
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
Через ситуацію з Савченко є ризик припинення обміну полонених в цілому
0
0
10:06 24.03.2018
Під час відкриття дитячого садка на Рівненщині бурулька ледь не поранила голову охоронця президента
0
0
23:20 23.03.2018
Питання з "евробляхами" можуть врегулювати протягом місяця
0
0
22:10 23.03.2018
Прем'єр назвав мінімальну зарплату, яка може змусити українців не виїжджати за кордон
0
0
19:30 23.03.2018
"Бажаю на цій ниві плідних результатів"
0
0
17:56 23.03.2018