Протягом кількох місяців, українські науковці розроблять метод по переводу котелень з антрацитового вугілля на вугілля марки "Г", якого є значний профіцит в Україні. Наразі всі енергостанції, які працюють на антрацитовим вугіллям, не працюють.

"Наступного опалювального сезону Україна зможе повністю відмовитися від антрацитового вугілля, залежи якого залишилися на тимчасово окупованій території", заявив міністр енергетики України Володимир Демчишин.

Перехід на антрацитове вугілля може відбутися вже наступного опалювального сезону. Серед родовищ вугілля в України антрацити становлять 11,3%, всі його залежи опинилися на території, яка окупована сепаратистами.

Міністр визнав, що чотири антрацитові електростанції стоять, а Україна купує електрику в Росії.

"Вдень ми спалюємо 70-90 тис тон вугілля. Протягом останнього тижня накопичено завдяки поставкам електрики з Росії понад 100 тис. тон вугілля запасу. Кожен день, коли ми закуповуємо електрику у Росії – ми накопичуємо власні запаси і проходимо опалювальний сезон "на межі"", - сказав Демчишин.

Графіки постачання електрики та вугілля з Росією погоджуються щотижня та тривають в рамках домовленостей, яки були створені багато років тому.

"Так, я змушений у військових умовах співпрацювати з агресором, щоб зберегти систему та не зупинити енергопостачання в країні. Треба зазначити, що в нас є кілька підходів в забезпеченні енергетичної незалежності країни. Падіння цін на нафту працює саме на Україну. Багато котелень вже переходить навіть на мазут, якій дешевше за газ. Перехід на вугілля марки "Г" є одним з таких шляхів", - повідомив Демчишин.

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Українцям дадуть знижку 50% на міський транспорт: як скористатися

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще