Корупцію зменшать на 5 млрд гривень

поділитись

Уряд планує закриття Укрекоресурсів, скасування та скорочення низки митних процедур та спрощення процедури найму на роботу іноземних фахівців. На думку міністра економіки Айвараса Абромавічуса це має скоротити корупційний ринок в України щонайменше на 5 млрд. гривень.

"Ми пропонуємо поступове зменшення адміністративного тиску на бізнес, ліквідацію контролюючих органів та покращення інвестиційного клімату в Україні", - заявив міністр.

Зокрема, планується закрити державне підприємство Укрекоресурс, яке, за словами Абромавічуса лише збирає гроші на утилізацію тари, але ніякої утилізації не відбувається. Це має повернути бізнесу до 100 млн. грн.

"Треба скасувати карантинні сертифікати, необхідні при транспортуванні сільськогосподарської продукції. Їх видачею займались приватні фірми. Зрозуміло. Що вони є необхідні при імпорті та експорті продукції, але чиновники вимагають їх навіть при перевезенні зерна з одного району в іншій", - сказав Абромавічус.

За підрахунками експертів таке рішення може повернути в бізнес понад 1 млрд гривень, яки йдуть на корупційні складові.

Окрім скасування субсидій для будь-яких товарів на митниці, Міністерство економіки розробило низку пропозиції, кожне з яких поверне у бізнес від 100 млн до мільярду гривень. Серед них: видача фітосанітарних сетіфікатів протягом однієї доби, скорочення процедури перевірки рослин з 60 до 10 днів, відміна експертизи імпортних продуктів харчування та відміна моніторингу користування надрами.

Разом із Міністерством юстиції планується значне спрощення процедури прийому на роботу іноземців в IT-сектор. Це також має зекономити 1,5 млрд. грн., які раніше витрачали на хабарі та липові довідки.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
Введено нові санкції з боку України
0
0
17:47 17.08.2018
Що розказала сестра Сенцова
0
0
17:36 17.08.2018
У своїй діяльності адвокат являється незалежним як від центру, який його призначив, так і від інших учасників процесу
0
0
16:18 17.08.2018
Провокация, связанная со Стусом, — еще одно подтверждение спланированного и заказного характера этой кампании
0
0
15:32 17.08.2018