На Івано-Франківщині створили першу об’єднану територіальну громаду

поділитись
Навколо Печеніжина об'єдналися вісім сіл із населення в 17,6 тисяч людей. За самими скромними підрахунками в бюджет громади має надійти щонайменше 6 млн. гривень.

Печеніжинська об'єднана територіальна громада стала першої в Україні за новим законом "Про децентралізацію". Вона об'єднала 8 сіл Коломийського району Івано-Франківської області.

"Люди відносяться з великою осторогою до змін. Нам довелося їздити по селах і переконувати ледве не кожного особисто. Головних аргументів на користь об'єднання було два – до сіл прийдуть "живі гроші" і отримувати адміністративні послуги стане значно простіше", - розповів "Знай" голова Печеніжинської селищної ради Ігор Довірак.

Читайте також: Україну поділять на повіти і громади

За результатами громадських слухань та обговорень, навколо Печеніжина об'єдналися вісім сіл із населення в 17,6 тисяч людей. За самими скромними підрахунками в бюджет громади має надійти щонайменше 6 млн. гривень на соціально-економічний розвиток.

"Якщо раніше за якоюсь довідкою доводилося їхати 17 кілометрів – після об'єднання це буде лише 4. До того ж, з першого січня наступного року ми отримуємо право самостійно регулювати рівень податків на місцеві підприємства. Це все позитивні зміни, результат яких має побачити кожен мешканець об'єднання", - зауважує Довірак.

Завдяки поповненню місцевого бюджету, в об'єднанні планують припинити закривати школи та лікувальні заклади. Розповідати про інші плани розвитку відмовилися, оскільки їх буде реалізовувати новий склад ради територіальної громади, якій оберуть на осінніх місцевих виборах.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
В наявності в авіакомпанії два літаки, вироблені в минулому столітті
0
0
01:09 23.07.2018
Чиновниця зазначила, що подібна дезинформація може поширюватися противниками змін
0
0
00:25 23.07.2018
Дивна подія сталася біля узбережжя Боніта-Спрінгс у Флориді
0
0
23:54 22.07.2018
Причини та обставини події з'ясовують
0
0
23:27 22.07.2018
У Києві виросли ціни на хліб, масло і молоко
0
0
21:39 22.07.2018