Нова Конституція: Генпрокурора обиратимуть на шість років

поділитись
У проекті змін до Конституції передбачено збільшення терміну повноважень Генерального прокурора на один рік - до шести років з обранням не більше ніж на два терміни

Проект змін до Конституції в частині правосуддя передбачає обрання Генерального прокурора терміном на 6 років. Про це повідомив заступник Генпрокурора Віталій Касько під час брифінгу.

На посаду Генпрокурора призначатиме Президент за погодженням парламенту.

"І призначення, і звільнення буде здійснюватися Президентом за погодженням Верховної Ради. З тексту забрана можливість оголошення вотуму недовіри, що є наслідком виконання побажань саме Венеціанської комісії",- заявив Касько.

Він висловився проти ідеї обранням Генпрокурора населенням. Також, за словами заступника голови ГПУ, у проекті змін до Конституції передбачено збільшення терміну повноважень Генерального прокурора на один рік - до шести років з обранням не більше ніж на два терміни.

Читайте також: Скандальний заступник Генпрокурора Гузир пішов у відставку

Раніше Касько заявив, що за новою редакцією Конституції, жодних повноважень окрім представництва держави у суді, прокурори виконувати не будуть.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Віктор Шокін виступає за те, щоб в результаті реформи ГПУ посаду глави відомства стала виборною.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Відомий український мовознавець, вирішив підтримати абітурієнтів і назвав типові помилки на ЗНО з української мови
0
0
18:55 24.05.2018
У соцмережі виклали смішне відео безуспішною погоні поліції за автомобілем
0
0
18:45 24.05.2018
Поки британці гадають, наскільки це ймовірно, українські екпертів взагалі сумніваються, що авторство закликів належить бойовикам
0
0
18:34 24.05.2018
Список активів Полякова складають компанія Noosphere Ventures, дейтинговый холдинг Together Networks, аерокосмічний стартап Firefly Aerospace і гейминговая компанія Murka
0
0
18:26 24.05.2018
Це ще раз доводить масштабний провал окупантів
0
0
18:18 24.05.2018