Яценюк вимагає перевірити великі державні компанії щодо відмивання коштів

поділитись
"Необхідно перевіряти інші державні компанії, які працюють через конвертаційні центри, їх керівників, і тих, хто їх призначав" - Арсеній Яценюк

Кримінальне провадження щодо компанії "Центренерго" за ухилення від сплати податків – це перший важливий крок. Далі необхідно перевіряти інші державні компанії, які працюють через конвертаційні центри, а також їх керівників. Під перевірку потраплять і ті, хто призначав цих керівників на посади.

Про це 5 серпня заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час засіданні уряду, передає прес-служба.

Перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан доповів, що його відомство зареєструвало кримінальне провадження щодо компанії "Центренерго" за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.

"Через чотири податкові ями відмивалися кошти. Нами доведено це, і зараз тривають експертизи, і ми доводимо вину конкретних осіб, хто був причетний до такої схеми", - зазначив він.

Глава уряду наголосив на необхідності визначити "ключові компанії, починаючи з "Укрзалізниці" і закінчуючи "Енергоатомом" та іншими державними компаніями, де найбільші обороти".

Читайте також: 400 млрд грн тіньових коштів пройшли через фондовий ринок України

"Схема у них проста і зрозуміла - працюють через конвертаційні центри, ухиляються від сплати податків і вимивають державні гроші з державних компаній", - наголосив прем'єр.

Яценюк доручив створити "спільну групу" щодо таких державних компаній. Разом із Департаментом боротьби з "відмиванням" доходів необхідно провести перевірку цих державних компаній.

Він зазначив, що знайдуть фірму, яка безпосередньо займається конвертуванням, вимиває гроші, а після цього викриють організаторів та виконавців.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Всі географічні дані про терористів я вислав в СБУ, заявив волонтер
0
0
10:30 18.02.2018
Як заощадити на комуналці, і вижити в Україні...
0
0
10:03 18.02.2018
Ви будете вражені висновками дослідження
0
0
10:03 18.02.2018
Окупанти проводять своє чергове "свято"
0
0
08:51 18.02.2018
Перші сім днів березня будуть досить морозними
0
0
08:50 18.02.2018