Соцвиплат у зоні АТО не робитимуть. Таке рішення сьогодні прийняв Окружний адміністративний суд. Він не задовольнив позов донецької пенсіонерки Ніни Іванової проти Пенсійного фонду України та Кабміну. Про це повідомив Олександр Вілкул, заступник голови фракції "Опозиційного блоку".

"Пенсіонерка подала до суду з метою відновити соцвиплати у зоні АТО. На щастя, суд не задовольнив її прохання, - говорить економіст Володимир Марченко із консалтингової компанії AFS. – Вілкул обурюється, ніби то захищає права українців. Не там захищає, треба було це робити рік тому, коли його однопартійці влаштовували масові вбивства у центрі Києва. Щодо економічної боку цього питання, то було б не правильно зараз виплачувати гроші у фактично окуповані території. По-перше, їх влада не контролює і кошти, швидше за все, грабували б проросійські бандити. По-друге, влада не має спрямовувати соцвиплати в ті регіони, від яких не отримує податків. З таким же успіхом, за логікою пана Вілкула, ми б мали й досі здійснювати соцвиплати в окупований Крим, фактично платити тим, хто не став на оборону України, а підтримав російську окупацію".

Нагадаємо, що початку листопада уряд скасував виплату пенсій та соціальних виплат у зоні АТО. Виплати на непідконтрольних територіях Донбасу відновлять тільки після їх звільнення від російських окупантів.