Київська міськрада планує демонтувати 150-170 газових заправок. Зараз у столиці їх налічується близько 300.

Про це повідомив депутат Київради від УДАР-Солідарність Віталій Даниленко. Він буде очолювати відповідну робочу групу, пише Ділова столиця.

Із 300 газових заправок 95% працюють з порушеннями. У більшості з них або взагалі немає дозвільних документів, або оформляють неповний пакет. Оскільки компанії офіційно не зареєстровані, їхню роботу ніхто не контролює.

"Існує велика терористична загроза. А такі АГЗС це бомби уповільненої дії, розкидані по всьому Києву. Зараз кожна п'ята газова заправка в столиці розташована на прибудинковій території. Якщо якась із них загориться, загасити її неможливо, поки не випарується весь газ. За цей час полум'я може охопити всі околиці", - говорить Віталій Даниленко.

Найближчим часом хочуть закрити газові заправні комплекси, розташовані у заборонених місцях - на газових або електричних мережах, недалеко від житлових будинків і будівель соціальної сфери.

За попередніми підрахунками, таких комплексів у столиці 150-170. А це більша половина київських газових заправок. Роботи з їх демонтажу обійдеться місту в кругленьку суму.

Віталій Даниленко запевняє, що Київрада піде на такі витрати. Їх компенсують за рахунок зростання надходжень від інших заправок, які хочуть зробити легальними. Власникам газових заправок, які працюють поза законом, запропонують легалізувати бізнес і оформити всі документи.

Проте ініціатива депутатів може стати банальним переділом ринку. Після закриття частини АГЗС землю в оренду здаватимуть лише "обраним" або розчистять ринок під "свого" оператора. Через подорожчання бензину газозаправний бізнес стає все більш привабливим.