У Херсоні третина вулиць потрапила під заборону

поділитись

Під дію прийнятого вчора Верховною радою закону про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів в Україні підпадають назви вулиць у Херсоні.

Про це пише місцеве видання "Набережна".

Відповідно до прийнятого закону, Рада засудила комуністичний і націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні як злочинні, заборонила публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, публічне використання і пропаганду їх символіки.

Читайте також: Російські ЗМІ не знають, про що брехати далі

"Під заборону нового закону також потрапляють і "комуністичні" топоніми - географічні назви. Тобто, в Херсоні пів-міста потрапляє під заборону", - ідеться в повідомленні.

Наприклад, у місті досі не переіменували парк Ленінського Комсомолу, вулиці Леніна і Маркса. Також в Херсоні є вулиця імені Карбишева. Діяча не можна назвати комуністичним ідолом, проте він був комуністом, доктором військових наук і ніяким чином не стосується Херсонщини.

"Я думаю, що після прийняття закону відповідні символи будуть забиратися, і це компетенція відповідних органів місцевого самоврядування та державних органів. Коли ми були в уряді, то вже прибрали ті зірки, які були на урядових воротах", - зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

Закон передбачає перейменування вулиць, заборону політичних партій, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на пропаганду комунізму чи націонал-соціалізму.

Документом передбачається карати позбавленням волі на строк до десяти років за виготовлення, розповсюдження, а також публічне використання символіки комунізму і націонал-соціалізму; передбачається навіть заборона держреєстрації друкованих ЗМІ, назва яких містить символіку комунізму чи націонал-соціалізму, і так далі.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Український священик пояснив, чому виступає з підтримкою ЛГБТ
0
0
11:42 24.06.2018
В Україні на деякий час заборонили дуже популярний медичний препарат
0
0
11:06 24.06.2018
Вночі та вранці на Лівобережжі, вдень на сході країни грози, місцями сильні зливи
0
0
10:39 24.06.2018
Найбільш активні бойові дії упродовж доби точилися поблизу Маріуполя
0
0
10:12 24.06.2018
Люди не знають, скільки триватиме це знущання, а винні сторони не виходять на контакт
0
0
10:03 24.06.2018