Податкова очолює корупційний антирейтинг України

поділитись

Експерти кількох міжнародних організацій на замовлення "Приват Банку" опитали понад 2700 українських бізнесменів. Підприємців питали, чи зменшилася корупція в Україні за півроку, які державні структури продовжують брати хабарі та в яких регіонах ситуація найгірша.

85% опитаних заявили, що впродовж цього періоду чиновники не вимагали від них хабарів. Чверть респондентів розповіли, що гроші з них вимагали. Найкорумпованішими виявилися чиновники у Києві, Винниці та Одесі, найчеснішими - на Волині, в Полтавській області й на Закарпатті.

Бізнесменів опитували телефоном, у режимі інкогніто.

У понад чверті респондентів хабарі вимагали працівники податкової. Працівники Агенції земельних ресурсів - у 7%, ДАІ – у 5% клієнтів. Винагороду в бізнесменів просять переважно під час перевірок (10% опитаних). Людей змушують робити "благодійні внески" або сплачувати послуги без квитанції (9,3%). Часто це відбувається в процесі видачі довідок чи інших документів (8,4%).

Читайте також: Столичний чиновник украв півмільйона доларів

Серед хабарників бізнесмени називають також суди, міліцію та пожежних.

"У країні досі діють старі корупційні механізми. Багато чиновників працюють ще з часів Януковича. Після революції механізм тотальної корупції дав тріщину. Проте уряд, як і раніше, прагне зберегти окремі схеми та перерозподілити гроші у власні кишені", - сказав "Знай" головний редактор порталу "Україна без корупції" Артемій Калінін.

Успіхів у боротьбі з корупцією вдалося досягти там, де влада переборола вплив олігархів.

"Чому на Волині чи Закарпатті бізнесмени констатують поліпшення ситуації? Бо, на відміну від Одещини та Запоріжжя, там не ведуть олігархічних воєн. Чиновники там орієнтуються не на олігархів, а на накази з Адміністрації президента чи уряду", - пояснив експерт.

Читайте по темі: Аваков звільнив головного ДАІшника України

Експерт Transparency International в Україні, яка брала участь у дослідженні, Ольга Тимченко пояснює, що головна мета опитування – привернути увагу уряду до проблеми.

"Рік тому лідерами хабарництва були суди та правоохоронна система. Цього року вперед вирвалися податкова та Агенція земельних ресурсів. У вартості квадратного метра нерухомості корупційна складова досі сягає 50%. Там усе корумповано, починаючи з продажу землі й дозволів на будівництво. Тому уряд має почати швидкі зміни з цього відомства", - наголосила вона.

Опитування збираються проводити кожні 4 місяці. Результати надсилатимуть до апарату прем'єр-міністра.

[image=2932]

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Після скандального інциденту з ветераном в червні 2018 року Губарєву звільнили з двох посад
0
0
10:23 14.08.2018
Небезпечний бур'ян атакував алергіків в Україні
0
0
10:00 14.08.2018
14 серпня в Україні очікується суха спекотна погода з температурою повітря +29+34 градуси
0
0
09:44 14.08.2018
У російських окупантів з’явилися буксирувальні гаубиці та майже тисяча ящиків для боєприпасів та снарядів
0
0
09:36 14.08.2018