Верховна Рада відновила вченим розмір пенсій, які вони отримували до 1 жовтня 2011 року. За прийняття відповідного закону проголосувало 308 нардепів.

"Ми відновлюємо розмір пенсій, призначений вченим до 1 жовтня 2011 року, і залишаємо тимчасовий порядок виплати наукової пенсії працюючим пенсіонерам 85% до 31 грудня 2015 року", - повідомила керівник профкомітету Людмила Денисова під час обговорення документа сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

Після прийняття попереднього закону 2 березня цього року викладачі пенсійного віку почали звільнятись із ВИШів. Зокрема, у КНУ імені Шевченка написали заяви про звільнення два доктори юридичних наук. Виявилось, що пенсія стала значно перевищувати заробітню плату. Аспіранти подейкували, що це - шанс дати дорогу молодим вченим.

Читайте також: Мільйон переселенців-пенсіонерів хочуть отримувати пенсії в Україні

У пояснювальній записці зазначили, що після внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно пенсійного забезпечення, матеріальний стан пенсіонерів-науковців значно погіршився.

Зміни до закону дозволять зберегти науково-педагогічний потенціал країни,- зазначає документ.

Водночас, сьогодні ВРУ прийняла закон, яким від мобілізації звільняються батьки, що утримують неповнолітніх дітей-інвалідів.

За відповідний закон проголосували 282 нардепи.

Згідно новим законом, відстрочку від призову отримують "жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід підгрупи А віком до 18 років".