У Калуському районі Івано-Франківської області гірські річки розмивають поля і підбираються до кладовища та житлових будинків. Як повідомляє телеканал Zik, на початку минулого століття на цвинтарі села Тужилів ховали селян, померлих від тифу.

Як розповідають жителі села, течія річок Лімниця і Чечва близько двох років тому знесла 30 метрів берега. Тепер вода загрожує змити кладовище, на якому, за різними даними, поховано від 230 до 280 осіб.

Саме поховання епідеміологи не вважають небезпечним, але закликають рятувати берег, який примикає до цвинтаря.

"Ґрунт може забруднюватися цим трупним ядом. Мають бути відсутні зсуви в також від жилої забудови до цвинтаря має бути не менше 300 метрі"", - пояснює Віталій Фіглевський,
заступник начальника Головного управління держсанепідслужби в області.

Читайте також: Шторм в Бердянську розмиває косу (фото)

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки Головні новини за 6 червня: ядерний удар, підрив Каховської ГЕС, масштабний збій у "Приватбанку" та безкоштовне розмитнення Чекає небезпека: до чого готуватися вже 7 червня Перетрусіть скарбнички: дві копійки, за які можна отримати шалені гроші
Показати ще

У селищі при цьому більше побоюються не інфекцій зі цвинтаря, а того, що від розмиву берега можуть постраждати хати. Жителі Тужилова і Довго-Калуського скаржаться, що влада забула про їхні проблеми.

При цьому на екологічні потреби Прикарпаття в Івано-Франківській обласній раді виділили понад 40 мільйонів гривень.