Українців заохочують доносити на багатих сусідів

поділитись

Павло Розенко, міністр соцполітики, запропонував вивішувати у кожному під'їзді списки з прізвищами людей, які отримують субсидії. Це, на його думку, буде найкращим контролем суспільства за пільговиками. Сусіди по будинку бачитимуть реальний рівень тих, хто отримує субсидії.

"Якщо сусіди побачать, що пільговик їздить на дорогій машині й щодня приходить із покупками, на нього донесуть і позбавлять субсидій, - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії АФС.

Він вважає, що така схема у більшості українських багатоповерхівках не працюватиме.

"Взагалі то попри негатив до доносів у нашому суспільстві це нормальна світова практика. Бо субсидії – це гроші з платників податку. І не справедливо, якщо вони потраплятимуть у руки тим, хто має високу купівельну спроможність. Проте, знаючи культуру в більшості наших багатоповерхівок, ті списки зриватимуть вже на наступний день після вивішування. Їх не зачіпатимуть хіба що у під'їздах із консьєржами", - говорить експерт.

Володимир Марченко вважає, що ініціатива Мінсоцполітики може бути лише додатковим заходом контролю надання субсидій.

"Стрижнем контролю має бути політика уряду загалом. Перше, що необхідно зробити – це податкову реформу. За допомогою неї вивести всі зарплати з тіні. Всі дані про реальні зарплати йтимуть до Податкової. Тоді кожному українцю буде складніше приховати свої доходи. Поняття зарплата у конверті зникне. Думаю, після цього б 60 відсотків із сьогоднішніх охочих отримати субсидії відпала б. Як додаткову ініціативу можна було б використати "метод доносів", - вважає фахівець.

Нагадаємо, з цього місяця кожен українець, заповнивши декларацію про доходи, може претендувати на отримання житлових субсидій.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
В цей день відзначають два свята: Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту та День емансипації або День свободи
0
0
00:48 19.06.2018
Схоже команда ще надовго запам'ятає поїздку в Росію
0
0
00:20 19.06.2018
Він напав на співмешканця матері, який намагався її побити
0
0
00:12 19.06.2018
Нацбанк на 19 червня трохи послабив курс гривні
0
0
23:44 18.06.2018
В кінці червня українці зможуть нарешті трохи відпочити і повалятися на пляжі
0
0
23:22 18.06.2018