У селі Геча Берегівского району Закарпаття за допомогою сервісу Google Maps виявили загадкову гексаграму - шестикутну зірку. Про це повідомляє сайт Beregovo.Today.

Відомо, що село, яке раніше носило назву Мезогеча, було засноване у 1319 році. На мапі, яку кожен може переглянути в інтернеті, видно велетенське коло. А всередині дуже чітко зображено зірку Давіда. Зараз тут мешкає трішки більше тисячі людей, переважно угорців. В селі є старовинний маєток заможної сім'ї Кайди та костел 17-го сторіччя.

Читайте також: "Перед польотом на Марс видалю апендикс і вставлю зуби" - житомирський астронавт

"Хто створив величезну фігуру на території села Геча ще потрібно з'ясувати дослідникам. Однак відомо, що саме на Берегівщині до Другої світової війни мешкало чимало угорських євреїв. У 1944 році понад десять тисяч євреїв було вивезено у концтабори смерті. Отже, цілком ймовірно, що величезну "Зірку Давида", як символ захисту, міг створити хтось з них", - пишуть місцеві.

Згідно з легендою, цей символ був зображений на щитах воїнів царя Давида. У XIX столітті євреї обрали Зірку Давида у якості національного символу, як єврейський аналог християнського хреста.

Подібні фігури закарпатські дослідники історії знайшли також на території колишніх військових частин у районі села Холмець на Ужгородщині та Рафайново на Берегівщині.