Обороноздатність Маріуполя перевірили 19 травня посол ЄС в Україні Ян Томбінський, перший радник посольства Франції в Україні Фредерік Туше і консул Німеччини Детлеф Вольтер.

Політики в рамках святкування Днів Європи провели декілька екскурсій у місті.

Насамперед вони оглянули стан зведення першої лінії оборони у донецькому напрямку. Дипломати перевіряли окопи, вогневі точки. Томбінський заявив, що вражений цими спорудами, але пожалів жителів міста, що їм доводиться оборонятись.

Європейці відвідали аглофабрику металургійного комбінату імені Ілліча, де за сприяння ЄС впроваджують екологічний проект, покликаний зменшити промислові викиди в атмосферу. Також побували у мікрорайоні "Східний". Оглянули наслідки обстрілу 24 січня і переконалися, що місцевий бізнес і муніципалітет здійснюють відновлювальні роботи.

"Держава так і не перерахувала обіцяні 10 мільйонів гривень через складність бюрократичних процедур, а загалом "Східному" потрібно понад 100 мільйонів гривень", - повідомив мер Маріуполя Юрій Хотлубей.

Тим часом місцеві жителі "Східного" дали Яценюку три дні , аби Кабмін перерахував кошти, які обіцяли сім'ям, що постраждали від обстрілу терористами мікрорайону.

Ян Томбінський прокоментував можливість введення на територію Україну миротворців.

"Очікувати швидкого введення миротворців не варто, оскільки для цього наразі немає передумов. Занадто складна процедура, оскільки рішення повинні прийняти всі країни Євросоюзу, і потім нести відповідальність за життя своїх військових", - заявив політик.

Нагадаємо, що в Маріуполі посилена увага до фортифікаційних споруд, адже терористи неодноразово наголошували на тому, що збираються захоплювати місто.

Матеріал по темі: Рада розширила межі Маріуполя