Золотовалютні резерви НБУ зросли до 10 мільярдів доларів

поділитись
Минулого місяця Україна не погашала зовнішніх боргів за позиками МВФ, а російський кредит погасила позикою США. Надалі золотовалютні резерви України зростатимуть

[image=10802 align=left] Минулого місяця золотовалютні резерви Нацбанку зросли більш ніж 346 мільйонів доларів до 10,264 мільярдів доларів. Про це повідомляють в НБУ.

Там повідомляють, що запаси зросли через розміщення державних облігацій в Україні на суму 140 мільйонів доларів і від конвертації китайських юанів у сумі 419,2 мільйони доларів.

У травні золотовалютні резерви були на рівні 9,969 мільярдів доларів.

"Поповнення золотовалютних резервів закономірне, адже минулого місяця Україна не погашала зовнішніх боргів за позиками МВФ. А 75 мільйонів доларів наша влада віддала Росії не із наших золотовалютних резервів чи бюджету, а пере позичила їх у США", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також Міжнародні кредитори не захотіли вибачити Україні борги

На його думку, поповненню золотовалютних резервів посприяла спокійна військова ситуація в Україні та закордонні інвестиції.

"Минулого місяця 500 мільйонів доларів на фінансування України заклали в бюджеті США, канадці та японці виділили допомогу. Натомість витрати на газ ми почали знижувати. Спочатку через скорочення споживання, а потім через відмову від російського газу. Надалі велику закачку газу для України профінансує Євросоюз. Тому можемо розраховувати на подальше поповнення золотовалютних резервів. Але, оскільки, в України на 40 мільярдів доларів зобов'язання перед міжнародними кредиторами, то наповнення резервів буде не настільки стрімким, як хотілося б", - прогнозує фахівець.

Нагадаємо, рік тому обсяг золотовалютних резервів становив 17,8 мільярдів доларів.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Лікарі застерігають від такого вирішення проблем
0
0
23:28 17.01.2018
Обрушиться величезний масив снігу
0
0
23:20 17.01.2018
Бойовики встановили режим тиші на два дні
0
0
21:56 17.01.2018