Через територію України нелегально вивозять цигарки.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив співробітник Національної комісії з енергетики та комунальних послугах Андрій Герус.

Існують два шляхи транзиту такої контрабанди. з України їх вивозять до Європи, бо там цигарки дорожче, в основному через акциз. В Україні він становить 0,8 євро, в європейських країнах - близько 5 євро.

"Туди цигарки везуть всілякими способами: тунелями, катакомбами, дельтапланами, вагонами. Фактично для цього треба контролювати фізичні ділянки прикордонної землі", - написав він.

Другий спосіб, коли цигарки ввозять на територію України, в основному з Білорусі чи Молдови.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: прощання із зіркою "МайстерШеф", злитий фінал "Холостячки", нова хвиля китайського вірусу та вигнання студентів без щеплення

Українських студентів масово виселяють з гуртожитків через вакцинацію: "Хто не бажає, повинні"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Показати ще

"Акцизів ніяких не платять, бо акцизи сплачуються в країні споживання. Фури (вже порожні або забиті яким непотребом) в'їжджають на митні пункти, ставлять печатки про виїзд і розгортаються назад в Україну. Для цього треба мати"свої" митні пункти. Найбільш використовувалися для такого пункту Кучурган і Платонове на придністровській ділянці Україна-молдовському кордоні ", - відзначає Герус.

Він повідомив, що у лютому-березні 2015 року виявили в Україні 50 мільйонів пачок нелегальних цигарок, у квітні-травні ще 20 мільйонів пачок - це біля 1 мільярда гривень, з них несплаченого акцизу 0,5 млрд грн.

Матеріал по темі: У Луцьку прикордонники затримали контрабандистів

Нагадаємо, що в червні СБУ попередила спробу транзиту в Одеську область контрабандних цигарок з Росії.