Після скасування трудових книжок стаж зараховуватимуть за страховку

поділитись
Облік трудової діяльності буде здійснювати реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування в електронній формі

У мінекономрозвитку і торгівлі запропонували при прийомі на роботу надавати лише паспорт, а замість трудової книжки - резюме.

Про це пише Телеграф, посилаючись на відповідний законопроект.

"Замість трудової книжки претендент на вакансію може подавати інформацію в довільній формі - резюме, а також рекомендації, та інші документи, що характеризують попередню роботу", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Україна заощадить півмільярда гривень без трудових книжок

Облік трудової діяльності буде здійснювати реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування в електронній формі.

Згідно із проектом закону, основним документом, що підтверджує стаж, буде інформація з персоніфікованих даних працівника про сплату внесків на соціальне страхування.

Прийняття такого документа має зменшити витрати роботодавців на ведення кадрових питань внаслідок скасування трудових книжок, а також дати бізнесу загальний економічний ефект у розмірі близько 500 млн грн.

"За даними Державної служби статистики станом на 2013 рік по Україні налічувалося близько 1,7 млн ​​підприємств, які в сумі мали більш ніж 8,7 млн ​​найманих працівників. Найбільша частина найманих працівників припадала на середні підприємства (3,1 млн), для малих і великих підприємств цей показник становив 2,8 млн і 2,4 млн відповідно ", - наголошує пояснювальна записка до проекту документа.

За розрахунками Міністерства економічного розвитку, на адміністрування кожної трудової книжки підприємство в середньому витрачає 1 годину праці відповідного фахівця - бухгалтера, спеціаліста відділу кадрів, HR-фахівця на рік, тобто скасування трудових книжок допоможе значно заощадити.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Квитки на всі додаткові поїзди будуть доступні також онлайн
0
0
08:44 21.03.2018
Древні наділяли цей день численними віруваннями та особливостями
0
0
08:18 21.03.2018
Називав полонених українських бійців вбивцями, які заслуговують лише розстріл
0
0
07:37 21.03.2018
У більшості областей очікується сніг
0
0
07:15 21.03.2018
Обстріл бойовики здійснювали з гранатометів і великокаліберних кулеметів
0
0
06:53 21.03.2018