Сльози чиновників: яких довідок позбудуться в Україні

поділитись

0

600

Можливість для чиновників самим взяти будь-яку інформацію з держреєстру вдарить по корупції

З жовтня 2015 року Міністерство юстиції України готує "довідкову революцію": держструктурам збираються заборонити вимагати в українців будь-які паперові довідки, виписки, документи про народження, сімейний стан і т. д.

Про це заявила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, пише газета "Сегодня".
Держслужбовці отримуватимуть потрібні їм довідки та інші документи громадян самостійно і в електронному вигляді - для цього їм відкриють безкоштовний доступ до електронних держреєстру, в яких міститься необхідна інформація про саму людину, її сімейний, майновий та інші стан.

У свою чергу, громадянам при необхідності також безкоштовно нададуть документи та довідки з відкритих реєстрів.

Читайте також: У Києві реорганізували транспортну міліцію

"Можливість для чиновників самим взяти будь-яку інформацію з держреєстру вдарить по корупції: громадянам не доведеться давати хабари як за вирішення питання без довідки, так і за довідку там, де її повинні видати. Не кажучи вже про банальну економії часу і сил, - говорить юрист Володимир Столітній. - Плюс доступ до всіх баз даних і автоматичне їх оновлення дозволять перевірити, чи дійсний документ, який пред'явив громадянин ".

А ось президент Украналітцентра Олександр Охріменко побоюється витоку інформації: "Відомості із реєстрів можуть почати продавати чиновники, що мають до неї доступ. З міркувань безпеки доведеться обмежити коло таких осіб, наприклад, головою відділу. Але це збільшить черги," - вважає експерт.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Розслідування, Суспільство
23.03.2017

Коментарі

У загиблого кілера нібито виявлено посвідчення учасника бойових дій
0
0
18:34 23.03.2017
Кремль готує операцію "Зриву Євробачення" у Києві.
0
0
18:22 23.03.2017
Найманий вбивця, який стріляв в екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, помер прямо під час операції.
0
0
18:16 23.03.2017
Коли з'являються болі в горлі, першіння ми відчуваємо дискомфорт. Позбутися від болю в горлі дуже важко, як правило це дуже тривалий процес, який вимагає ретельної уваги. З-за починаються болі в горлі може розвиватися більш небезпечне, приховане захворювання.
0
0
17:41 23.03.2017
Вони зробили кілеру чотири операції
0
0
17:36 23.03.2017