У вересні цього року Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочне кваліфікаційне оцінювання суддів. Воно триватиме два роки.

Про це повідомив голова комісії Сергій Козьяков на прес-конференції, передає "Укрінформ".

"Перший, хто підлягатиме оцінюванню, – це 46 суддів Верховного суду. Ми маємо до кінця вересня закінчити їх оцінювання", - сказав він.

У комісії суддів зазначають, що головною метою оцінювання буде перевірка можливості судді здійснювати правосуддя у тому суді, де він працює.

Оцінювання проходитиме у три етапи. Спочатку буде письмове тестування та вирішення практичного завдання. Другий етап - дослідження суддівського досьє. Завершить оцінювання співбесіда із суддею.

Популярні новини зараз
До кінця літа: у МВС заявили, коли Україна відвоює окупований Донецьк та Луганськ Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують Потап показав справжнє дно росіян, та їхню істину самоідентифікацію: "Таке тільки в росії можливе" Друг Ані Лорак Сергій Лазарєв причепився до Джамали через Євробачення: "Перше місце не за супер-хіти"
Показати ще

Після суддів Верховного суду кваліфікаційне оцінювання пройдуть судді вищих спеціалізованих судів та судді апеляційних судів.

Читайте також: Українці зможуть відкрито звернутись до влади

Комісія здійснюватиме первинне оцінювання місцевих суддів за окремим графіком. Вона, у тому числі, може проводити його паралельно із суддями апеляційних та касаційних інстанцій.

Загалом, первинне кваліфікаційне оцінювання пройдуть 46 суддів Верховного суду, 90 суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ, 97 суддів Вищого господарського суду та 83 судді Вищого адміністративного суду. Також його проведуть для також 2022 суддів апеляційних судів та 5576 суддів місцевих судів.