В Україні створені всі умови для мисливців за антикваріатом. Через нестачу фінансування п'ять музеїв у Волинській, Запорізькій та Черкаській областях залишилися без охорони. А в чотирьох, один з яких - Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, скоротили кількість охоронців.

Також існує велика проблема з охороною культових закладів (церков, храмів, синагог і т.п.), яких на території України - близько 14 тисяч. З них тільки п'ята частина обладнана засобами охоронно-пожежної сигналізації. Це дає можливість зловмисникам грабувати церкви і храми, повідомляють "Вести".

Для прикладу: нещодавно на Львівщині затримано групу місцевих жителів, які впродовж 2015-2016 років на території області здійснювали крадіжки старовинних ікон і книг з культових споруд.

Читайте також: Ціна на гречку поставила новий рекорд

Для того щоб попередити злочини, пов'язані з крадіжками музейних цінностей, поліцейські почали "відпрацювання" місць збуту викраденого і осіб, що скуповують та перепродують предмети антикваріату.

Популярні новини зараз
Нацкомісія прийняла рішення про підвищення тарифу на електроенергію: скільки платитимемо Суддя Тандир, який збив нацгвардійця, не хоче визнавати вину та розігрує комедію у суді Коли і на скільки підвищать ціни на воду та газ? У НКРЕКУ готові оголосити рішення вже за кілька днів Варус, Сільпо, АТБ вразили ціною борщового набору: "Не такі дорогі ті черешні по 1200 грн"
Показати ще

Але поки що це дає мізерний результат, залишаючи український антикваріат у беззахисному перед злочинцями становищі.