Через глобальне потепління можуть вимерти джмелі

поділитись

0

280

Подекуди, в досить гористих місцевостях, вони збереглися, але перебралися вище, рятуючись від спеки

Побоювання за долю бджіл, глобальна популяція яких стрімко скорочується, лунають в останні роки все голосніше. Їхнэ зникнення загрожує справжньою катастрофою для сільського господарства.

Однак бджоли - не єдині важливі запилювачі. Не менш важливі їхні родичі - джмелі, яким в останні роки доводиться не легше. Про це повідомляє Еurekalert.

Скорочення популяцій джмелів триває вже досить давно, зокрема в Європі і в Північній Америці. Недавнє дослідження чітко зв'язало цей трагічний процес з наростаючим глобальним потеплінням.

Спільна робота вчених з Євросоюзу, Канади та США узагальнила інформацію про зміни чисельності 67 видів джмелів протягом останніх 110 років.

Читайте також: Половина хмар - це "дихання" планктону - вчені

Зі наростанням потепління види джмелів, що жили в найспекотніших регіонах Європи та Північної Америки, просто зникли. Між 1901 і 1974 роками південна межа проживання цих комах змістилася на сотні кілометрів на північ. Подекуди, в досить гористих місцевостях, вони збереглися, але перебралися вище, рятуючись від спеки.

Як не дивно, але північна межа ареалу залишилася на місці, незважаючи на те, що температура в цих регіонах за вказаний період зробилася помітно вищою. Пояснити цей парадокс автори поки не зуміли.

Більше того, вважають, що справжня батьківщина джмелиних роду - палеоарктика, де було достатньо прохолодно.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
qq
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Американські військові інженери створили механізм, що допоможе бійцям суттєво покращити влучність стрілянини та зніме навантаження з рук
0
0
17:00 27.03.2017
Обробляти фото одночасно зможуть усі присутні на ньому
0
0
13:01 27.03.2017
Першість на ринку смартфонів належить гаджетам від Apple
0
0
10:11 27.03.2017
На престижній міжнародній виставці комерційних автомобілів українські розробники представили модель нового автобуса
0
0
23:29 26.03.2017