Астрономи вперше побачили полярне сяйво поза Сонячною системою

поділитись
Експерти вважають, що воно в кілька разів могутніше земного

Вчені заявили, що в атмосфері розташованого в сузір'ї Ліри коричневого карлика відбуваються полярні сяйва. Цей факт допоможе більше дізнатися про об'єкти такого гатунку. Коричневі карлики - велика загадка для вчених.

Про це повідомляє науковий журнал Nature.

Полярне сяйво утворюється світінням верхніх шарів атмосфери. Його видно при взаємодії цієї частини атмосфери і заряджених частинок сонячного вітру.

Астрономи зафіксували щось подібне на прикладі коричневого карлика LSR J1835 + 3259. Він розташований від нас на відстані 18 світлових років. Це зовсім маленька дистанція за космічними мірками.

Читайте також: Найкращі знімки космосу за версією британських учених (фото)

Зробити відкриття вченим допомогли радіотелескоп VLA і обсерваторія Кека. Вони звернули увагу на яскраві пучки радіохвиль, що надходили від LSR J1835 + 3259. Після вивчення фото в оптичному діапазоні з'ясувалося, що в атмосфері коричневого карлика бушує полярне сяйво. Експерти вважають, що воно в кілька разів могутніше за земне.

Відкриття наводить вчених на ще одну важливу думку.

Маючи нові дані, вони схиляються до того, що коричневі карлики є чимось середнім між планетами і зірками - це "перекачані планети", а не "невдалі зірки". Їхня маса на 7% менша, ніж у Сонця. Для формування повноцінної зірки цього недостатньо, і коричневі карлики приречені на поступове згасання.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Супутник забезпечить авіапасажирам доступ до інтернету через Wi-Fi
0
0
18:21 22.07.2018
На збої скаржилися користувачі з Європи, США, РФ і Близького Сходу
0
0
13:47 22.07.2018
Технологія намагається зробити так, щоб зображення на екрані виглядало так, як виглядав би аркуш білого паперу
0
0
12:48 22.07.2018
Ось половина літа вже пройшла, а ігровий липень ніби натякає, що пора б вийти на вулицю або з'їздити на море
0
0
10:51 22.07.2018