Самознищувальний чіп створили розробники з Xerox PARC в рамках проекту DARPA's Vanishing Programmable Resources.

Для успішної реалізації цієї ідеї в якості основи для чіпа вони використовували не метал, кремній або пластик - а скло Gorilla Glass. І завдяки цьому чіп здатний вибухати на безліч дрібних шматочків. При цьому вибухає він не від впливу будь-яких інтегрованих в нього вибухових речовин. А в результаті іонного обміну, який може викликатися простим лазерним променем, спрямованим на чіп.

Читайте також: Американські вчені створили самовідновлювальний матеріал (відео)

Чіп показали на спеціальному заході DARPA. При наведенні на нього звичайною лазерною указкою він розлетівся на безліч частин, роблячи неможливим процес його відновлення.

Творці чіпа заявляють, що тригером самознищення може служити не тільки лазерний промінь, а й звичайні радіосигнали, а також спеціальний фізичний механізм.

Популярні новини зараз
Українцям виплачують щомісяця по 2800 гривень: хто має право на допомогу Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще