Команда дослідників з Університету Пенсільванії створила перший у світі самовідновлюваний під впливом води матеріал.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє журнал Scientific Reports.
Винахідники матеріалу надихалися в своїй роботі зазубреними хітиновими кільцями кальмарів. Такий матеріал потенційно може зробити революцію у виробництві різних пристроїв, що працюють при безпосередньому контакті з водою.
Зазубрені хитинові кільця мають унікальні фізичні властивості. Вони здатні міняти своє агрегатний стан від твердого до рідкого, перебуваючи у воді. При цьому вони неймовірно міцні, і, що найважливіше, вони самостійно відновлюються, якщо їх все-таки кому-небудь вдається зламати.
Учені довго вивчали цей матеріал і в підсумку зуміли вивести генетичний код білків, які відповідають за настільки унікальні властивості.
У лабораторних умовах вивели особливих бактерій, здатні виробляти білки. Вчені змішали отримані білки з розчинником, випарили його і отримали в результаті м'який матеріал, що чимось нагадує дуже міцну суміш гуми і пластика. Новий матеріал, як і очікувалося, набув здатності до відновлення.
Читайте також: NASA створило новий матеріал для динамічного захисту (відео)
Для цього його потрібно просто змочити звичайною водою і трохи натиснути на нього. Вчені розрізали шматок матеріалу навпіл, потім капнули на нього водою і він знову ставав цілим. При цьому матеріал не втратив своїх властивостей.
Якщо задуматися про майбутнє цього винаходу, можна уявити собі його застосування в медичній індустрії. А оптичні кабелі, що пролягають на дні океану - більше не доведеться шукати розриви і лагодити їх, витрачаючи на це величезні кошти.