Вчені дізналися, кого частіше кусають комарі

поділитись
Вчені із Великобританії вважають, що привабливість людини для комарів обумовлюється спадковими генами, які відповідають за запах тіла.

Вчені із Великобританії вважають, що привабливість людини для комарів обумовлюється спадковими генами, які відповідають за запах тіла.

Про це пише видання "Моя планета".

Співробітники Лондонської школи гігієни і тропічної медицини дослідили, що рухає комахами, і чому вони кусають одних людей більше, ніж інших.

У ході експерименту, комарам дали покусати 18 ідентичних і 19 неідентичних пар близнюків. Кожна пара одночасно просовувала руки в Y-подібну аеродинамічну трубу, у кінці якої в резервуарі перебували комахи у великій кількості.

Далі вчені спостерігали, як комарі атакують руку кожного з близнюків. Комахи кусали ідентичних близнюків з однаковою спритністю - їх рій розподілявся рівномірно по руках одного і другого учасника, що володіють однаковими генотипами.

Результати для неідентичних близнюків, які мають різну сукупність генів, відрізнялися: комарі розподілялися по їх рукам нерівномірно, явно надаючи перевагу іншому.

На думку дослідників, результати їх експериментів говорять про те, що привабливість людини для комарів обумовлюється спадковими генами, які відповідають за запах тіла.

Якщо з'ясувати, які саме гени залучені в цей процес, то у майбутньому можна буде розробити нові способи боротьби з комахами, які є переносниками небезпечних хвороб.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Суспільство
22.03.2018
Маску доведеться багато працювати
0
0
14:54 22.03.2018
Компанія поки не відреагувала на ці помилки
0
0
14:28 22.03.2018
Генію доведеться довго вибачатися
0
0
12:56 22.03.2018