Американські вчені знайшли першу в світі теплокровну рибу.

Про це повідомляє РІА Новості із посиланням на науковий журнал Science.

Вчені виловили рибину з води і виробили замір температури її тіла. Як виявилося, середня температура її приблизно на 5 ° C вище температури води, в якій вони живе. Тоді як у більшості риб температура тіла з температурою води збігається.

Читайте також: Учені відкрили новий вид доісторичного таргана-хижака

Глибоководна риба опах звичайний, яку ще називають місячною рибою, має унікальну здатність підтримувати високу температуру всього тіла, як це є у птахів та ссавців.

Популярні новини зараз
Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році "Зимові" платіжки за газ змусять гаманці "схуднути": чому українцям доведеться платити більше Ціна на улюблений напій оновилася, скільки коштує кава в супермаркетах України Гороскоп на жовтень 2022 для всіх знаків Зодіаку: Водолії у пошуку кохання, а Тельці зможуть стати багатшими
Показати ще

Ці риби можуть виробляти тепло завдяки постійній активності грудних плавців. Сприяє цьому й жировий шар, а також особлива структура кровоносних судин, розташованих у зябрах.

Ця особливість, на думку вчених, дає змогу цим рибам конкурувати з іншими хижими мешканцями глибин океанів.

Натомість, деякі великі риби, як от тунець і акули, можуть тимчасово підвищувати температуру в м'язах під час полювання. Проте за деякий час їм доводиться повертатися в теплу воду, щоб нормалізувати температуру тіла.

Місячні риби мешкають в океанах на глибині від 50 до 200 метрів, де температура води не піднімається вище 10°C, і полюють переважно на дрібних риб, кальмарів і головоногих молюсків.

Їхня довжина може сягати від 1 до 2 метрів, а вага найбільших особин іноді доходить до 270 кілограмів.