10-річна Марійка, 14-річний Павло та 15-річний Борис Мовчан із міста Ковель Рівенської області третій рік поспіль листуються із королями та королевами, президентами, голлівудськими зірками та багатьма знатними персонами всього світу. Цього року діти, окрім вітальних листівок, присвоювали почесні звання тим, хто робить добро.

"Відіслали грамоти із званнями "Людина світла, добра та справедливості" президенту Франції Франсуа Олланду та канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, - каже Марійка. – Бо вони багато зробили для повернення миру в Україну."

Така ж грамота дісталася королеві Великобританії Єлизаветі ІІ. Вона першою зі всіх подякувала за присвоєну їй високу нагороду.

"Ангела Меркель завжди сама особисто пише мені відповідь, тому я з нетерпінням чекаю від неї листа. А за президента Франції, думаю, відпише його секретар."

Майже усі президенти та монархи надсилають Мовчанам відповіді. Другий рік поспіль діти отримують подарунки від екс-президента Леоніда Кучми. Торік це були цукерки та книга, а цього року кожному надіслав рюкзаки із цукерками. А от від київського міського голови Віталія Кличка і президента Петра Порошенка відповіді на новорічні привітання не прийшли. Діти переконують, що не ображаються на них, бо розуміють: в країні важка ситуація.

У своїх листах до монархів і президентів діти просять сприяти відновленю миру.

Популярні новини зараз

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Показати ще

"Ми розсилали листівки до Нового Року і Різдва. Цього року просили, аби всі вони зібралися за круглим столом, підтримали Україну та допомогли встановити мир. Це наше найбільше бажання цього року. Зазвичай ми просимо підтримати нашу дитячу організацію. Ми хочемо побудувати притулок для дітей, які страждають від війни, холоду та голоду. А Борис ще мріє побудувати ферму, тоді діти, які там житимуть, зможуть самі себе забезпечувати їжею."

На виготовлення листівок цього року Мовчани витратили близько 5000 грн. Заробили їх самі.

"Збирали і здавали ягоди, гриби. На виручені гроші купували марки і оздоблення для листівок. Ціни цього року виросли, тому ми змогли відправити тільки 67 листів. Зазвичай розсилаємо більше сотні. Листівки виготовляємо власноруч. Кріпимо до них жовто-блакитні стрічечки. Мама каже, що нам всі президенти відповідають, бо бачать, що листівки зроблені дитячими руками. А таких серйозних людей рідко діти вітають." - розповідає Марійка.

Батьки Марійки і її братиків зізнаються, що вперше, коли додому почали приходити конверти з іноземними марками, були шоковані.

"Поштарка мене спеціально видивилася на вулиці, щоб конверти в руки передати. Я дивлюся, а там адреси "Букінгемський палац", "Елисейські поля". Заходжу в дитячу, аби спитати, що це значить, а мої діти сидять і з англійської мови відповіді перекладають. Виявляється, Марійка читала казочки про принцес і королев, і спитала у старших братиків, чи живуть такі в наші часи. А ті взяли і показали їй в інтернеті королеву Англії, Данії, принцесу Монако. Ну вона й вирішила їх зі святами привітати. Хто ж міг подумати, що королеви їй у відповідь привітання надішлють?" - дивується мати дітей, Надія Мовчан.

У родині Мовчанів 11 дітей — 6 хлопців та 5 дівчат. Марійка найменша. Батьки пенсіонери, займаються домогосподарством. Марійка мріє стати політиком та дипломатом.