Російський телеканал НТВ "оновив" відео про презентацію в школах західної України книги "Повстанська абетка" 2014 року. При цьому автори опублікували фейкову інформацію про те, що це шкільний підручник. Насправді, видання являє собою звичайну книгу для дітей про події Другої світової війни.

Про це пише stopfake.org.

Крім того, в сюжеті присутні фальшиві синхрони як автора книги, так і дітей-учнів молодших класів.

Першим йде йде синхрон Олега Вітвіцького, автора книги "Повстанська абетка".

"У цій книзі ви зможете вивчити багато нових слів з історії України, а також з історії повстанського руху і з історії сучасності", - говорить в сюжеті Вітвіцький.

Популярні новини зараз
Дозволили бронювати до 100% працівників: кому більше не загрожує мобілізація Гороскоп на сьогодні, 23 квітня: середа несподіванок, перевірок і важливих виборів Мають мобілізувати у першу чергу: за ким прийде ТЦК Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"
Показати ще

Однак версія НТВ істотно відрізняється від оригіналу.

"З цієї книжечки ви дізнаєтеся історію бандерівського руху. Ці факти про повстанську армію я збирав сам. Це схоже на те, що відбувається у нас зараз", - йдеться в "оновленому" сюжеті.

"Він пішов на війну, щоб вбивати поляків на західному кордоні країни", - розповідає нібито автор з 32 секунди сюжету російського каналу.

Читайте також: Фейкові вибори на Донбасі знищать мирний процес – Порошенко

Фейкові синхрони наклали навіть школярам.

"Він там всіх рубає і ми із задоволенням про це читаємо", - фальшивий синхрон школяра.

"Там розповідається про те, як Алярмік, герой-патріот України це все робить, і ми із задоволенням це читаємо", - звучать слова хлопчика в оригіналі.