Каліцтвом депутата Київської міської ради та активіста ледь не закінчився конфлікт між забудовниками та небайдужими киянами, котрий стався сьогодні по обіді у столиці. Мерія вже 4 місяці закриває очі на небезпечне будівництво по вулиці Звіринецькій, 72. А людям не залишається нічого іншого, як виходити на будівельні майданчики проти забудовників.

"Забудовник – фірма "Укрбуддевелопмент" зводить два 26-поверхові вежі по вулиці Звіринецькій, 72. Ці будівлі планують поставити на суцільному стілаблаті 35 метрів на зсувонебезпечному схилі з кутом нахилу 60 градусів, поблизу ЛЕП потужністю 10 кВт, котра живить місто Обухів. А ще під запланованими вежами іде газ високого тиску - труба 1200 мм діаметром. Як можна будувати за таких умов, я не розумію", - каже Євген Лебедєв, активіст та голова громадської організації "Звіринецький сквер".

4 місяці тому, коли будівництво тільки планувалося, активісти вели переговори з проектувальником. Він призупинив роботи та пообіцяв у всьому розібратися.

"Але тепер забудовник намагався прокласти каналізаційну трубу. Пригнаний екскаватор під час робіт упав зі схилу. До всього, ще й пошкодили міські комунікації" – каже Лебедєв.

За словами активіста, забудовники не мають права власності на землю під майданчиком. 5 ділянок вони викупили, 2 ділянки землі перебувають в незаконній оренді. На ще одній ділянці немає дозволу на будівництво.

Популярні новини зараз

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Арабська ніч: Метеорологи зафіксували в Україні новий температурний рекорд цієї осені

Бурякова ікра "Пікантна" на зиму: корисна заміна борщам і салатам

Зірка "Школи" Анна Трінчер залишилася без житла: навіть Павло Зібров не допоміг

Показати ще

Цього тижня підрядники "Укрбуддевеломпменту" знову активізувалися. Аби перешкодити небезпечному будівництву, уранці на майданчик прийшли 30 небайдужих місцевих мешканців. Прибула також депутат Київради Олена Єскіна та міліція.

А забудовники "запросили" взяти участь у конфлікті 60 тітушок.

"До мене звернулася місцева громада і я приїхала на місце розібратися, у чому справа. Жодної інформації про об'єкт, як от паспорт будівництва, на паркані ми не знайшли. Пів години нас не впускали на територію, а коли ми зайшли за ворота, на нас напали озброєні охоронці у балаклавах. На мене накинувся чоловік, котрий з неймовірною жорстокістю кинув мене на землю і притиснув мої ноги гратами. Я вдячна місцевим мешканцям, котрі витягнули мене з-під грат" - каже депутат Олена Єскіна.

Під час сутички Євгену Лебедєву ледь не зламали руку.

Міській громаді вдалося дізнатися, що об'єкт на замовлення "Укрбуддевелопменту" зводить підрядник ТОВ "Північно-український будівельний альянс".

"Враховуючи специфіку зазначеної місцевості - великий глиняний схил з підземним озером та наявність підземних вод на відстані від 40 см до 104 м, багатоповерхове будівництво може призвести до трагедії, аналогічної Куренівській у 1961 році", – каже депутат.

Уже після сутички в міській мерії пообіцяли розібратися у цій справі. З фірмою "Укрбуддевелопмент" зв'язатися не вдалося. Відмовилися коментувати ситуацію і у фірмі-підряднику "Північно-український будівельний альянс".